W sobotę 18 listopada w Wesołej odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół w Szachach Szybkich. W turnieju startowały 4-osobowe drużyny reprezentujące szkoły. Powiat grodziski reprezentowały dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej. Całodzienna wyprawa do Wesołej opłaciła się: uczniowie z Dwójki zajęli V miejsce.

W zawodach wzięło udział 444 zawodników, w grupie szkół podstawowych rywalizowało 78 drużyn (każda szkoła mogła wystawić do 3 drużyn). Niewiele dyscyplin może pochwalić się podobną frekwencją na poziomie mistrzostw województwa szkół. Biorąc pod uwagę liczbę startujących drużyn oraz wynik sprzed roku (42. miejsce) osiągnięty rezultat można traktować jako niespodziankę. Dodatkowo Ania Kicińska wywalczyła indywidualny brązowy medal na trzeciej szachownicy.

Skład pierwszej drużyny i zdobyte punkty:

• Szachownica 1. Magdalena Kicińska, klasa V f – 6 pkt. z 8
  • Szachownica 2. Adrian Kisiel, klasa V f – 3,5 pkt.
  • Szachownica 3. Anna Kicińska, klasa III e – 7 pkt.
  • Szachownica 4. Zuzanna Pakuła, klasa VI c – 4 pkt.

Wyniki meczów:

• Runda 1 SP nr 84 Targówek (drużyna 1) zwycięstwo 3:1
  • Runda 2 SP nr 143 Praga Płd. (drużyna 2) zwycięstwo 4:0
  • Runda 3 SP nr 321 Bemowo (drużyna 1 z brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów Bartoszem Fiszerem na pierwszej szachownicy, późniejsi srebrni medaliści) remis 2:2
  • Runda 4 SP S. Sternik Wawer (drużyna 2) przegrana 1:3
  • Runda 5 SP w Józefosławiu (późniejsi brązowi medaliści) remis 2:2
  • Runda 6 SP nr 321 Bemowo (drużyna 2) zwycięstwo 3:1
  • Runda 7 SP nr 2 Węgrów (drużyna 1) zwycięstwo 3,5:0,5
  • Runda 8 SP nr 143 Praga Płd. (drużyna 1, 7. miejsce w zawodach) remis 2:2

Drużynowym Mistrzem Mazowsza Szkół Podstawowych została Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Sternik Warszawa Wawer.