Razem z pierwszymi majowymi gorącymi dniami, pojawiły się pierwsze zwiastuny problemów z klimatyzacją w nowych pociągach WKD. W lipcowe upały niestety problem ten się tylko pogłębiał, a podróż w niektórych częściach pociągów była bardzo uciążliwa. Jest jednak szansa, że w przyszłym roku problemy te już się nie pojawią.

Dla wielu podróżujących innymi środkami transportu publicznego niż WKD, problem wydaje się banalny - nie działa klimatyzacja - należy otworzyć okna. Niestety w składach EN97 okna się nie otwierają. W najgorszej sytuacji są pasażerowie podróżujący na podwyższonych podestach, nieco lepszej przy drzwiach.

Przedstawiciel producenta twierdził, że przeprowadzane podczas testów próby w nagrzanym pomieszczeniu malarskim nie wykazywały problemów z działaniem klimatyzacji. Pytanie tylko, w jakich warunkach testy te były przeprowadzane. Prawdopodobnie gdyby przeprowadzono je przynajmniej z porównywalną ilością osób co jeździ codziennie WKD, prawdopodobnie producent zauważyłby dużo wcześniej fakt, że klimatyzacja działa niewłaściwie, a w pierwszym egzemplarzu zamocowano niewystarczającą ilość poręczy - o problemie tym pisaliśmy już wcześniej i został rozwiązany dopiero w kolejnych egzemplarzach.

Na szczęście jest szansa na poprawę sytuacji pasażerów WKD. W dostarczonym  w ubiegłym tygodniu pojeździe nr 009, wprowadzono już pewne zmiany w systemie nawiewów. Po opracowaniu ostatecznego rozwiązania, zostanie ono wprowadzone we wszystkich dostarczonych już pociągach. Tymczasem WKD, widząc problem, na swojej stronie internetowej "przeprasza wszystkich pasażerów za niewłaściwie działającą klimatyzację w pojazdach serii EN97 i za wszystkie niedogodności z tym związane".

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować:

Od piątku, 9 sierpnia br. w pociągach i przy okienkach kasowych WKD dostępny będzie nowy produkt zachęcający do przejazdów pociągami spółki w połączeniu z możliwością rozwoju aktywnych form wypoczynku i wypełniania wolnego czasu. Tym razem chcemy skłonić pasażerów i mieszkańców do przejazdów pociągami WKD wraz ze swoimi pupilami i aktywnego spędzania z nimi czasu. Mapka „Najlepsze wycieczki z WuKaDką i pupilem

Mapka „Najlepsze wycieczki z WuKaDką i pupilem”, podobnie jak opublikowana w ubiegłym roku mapka rowerowa, zawiera trasy o różnym stopniu trudności. Oprócz opisów poszczególnych tras i ich walorów przyrodniczo-krajobrazowych, posiada informacje dotyczące bezpieczeństwa zwierząt oraz promocji zachowań chroniących zwierzęta i przyrodę. Nowa mapa jest elementem promującym wprowadzoną od początku bieżącego roku ofertę „bezpłatny przewóz psa w weekendy i święta”.

Opracowanie nowego instrumentu w postaci mapy, na której zaznaczono wiele okolicznych obiektów o istotnym znaczeniu kulturalnym, a także turystyczno-krajoznawczym umożliwi popularyzację naszej sukcesywnie rozwijanej oferty przewozowej oraz znacząco uatrakcyjni możliwość połączenia podróży pociągami WKD z aktywnymi formami wypoczynku w plenerze dla miłośników turystyki pieszej i zwierząt. Wzorem obowiązującej od dłuższego czasu możliwości nieodpłatnego przewozu roweru w dni wolne w pociągach WKD, wyszliśmy również w analogicznym zakresie naprzeciw oczekiwaniom podróżnych będących miłośnikami zwierząt. Nieodmiennie staramy się zachęcić osoby mieszkające nie tylko w pobliżu linii WKD, ale także na obszarach od niej oddalonych, do częstszego korzystania z podróży pociągami, ułatwiając równocześnie przemieszczanie się pomi Najlepsze wycieczki z WuKaDką i pupilem - od 9 sierpnia