Za marzeniami do Holandii!

Dwie Nasze zawodniczki Marta Dobrowolska i Maria Dobosz zostały powołane przez Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego do reprezentowania Polski na niezwykle prestiżowych zawodach „Viking Race” w Heerenveen, które odbywały się w dniach 3-4 marca.

Starują tu najszybsi zawodnicy z Europy w poszczególnych kategoriach wiekowych. Zawody te uważane są w świecie Łyżwiarskim za nieoficjalnie Mistrzostwa Europy. Jesteśmy bardzo dumni że w gronie reprezentantów Polski znalazły się Nasze zawodniczki. W kategorii 12lat Maria Dobosz zajęła 7 miejsce w wieloboju. W kategorii 14lat Marta Dobrowolska w pierwszym biegu zaliczyła upadek i nie liczyła się już w wieloboju. Jednak kolejne wyścigi Marty były bardzo dobre i na dystansach 500m, 1500m zajęła 6 miejsce. Obie tym samym potwierdziły przynależności do Europejskiej czołówki w swoich kategoriach wiekowych!!!