Luiza Złotkowska "pociągnęła" polską drużynę po brąz!

Polki zdobyły brązowy medal w rywalizacji drużynowej w łyżwiarstwie szybkim w Vancouver. 50 lat czekaliśmy na taki sukces!

Polki w składzie: Luiza Złotkowska, Katarzyna Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak i Natalia Czerwonka (rezerwowa) pokonały reprezentantki USA w finale B. Nasze panczenistki zwyciężyły z czasem 3.03,73, wyprzedzając Amerykanki o 1,57 s. W walce o złoto, po niezwykle dramatycznym biegu, wygrały Niemki, które pokonały Japonki o 0,03 s.

Milanowianka, Luiza Złotkowska w Vancouver na dystansie 3000 m była 24, a na dystansie 1500 m zajęła 34 pozycję. Obecnie trenuje w AZS AWF Kraków Zakopane. Razem ze Sławkiem Chmurą stanowią dwóję polskich olimpijczyków, których pierwszym trenerem był Krzysztof Filipiak.

Milanowskim panczenistom życzymy kolejnych sukcesów, a trenerowi Filipiakowi odkrywania kolejnych talentów!