Sezon łyżwiarski 2015/2016 dobiega końca z dużymi sukcesami. Po raz piąty z rzędu młodzi łyżwiarze Uczniowskiego Klubu Sportowego "3" Milanówek oraz uczniowie Zespołu Szkół Gminnych nr 3 w Milanówku wygrali generalną klasyfikację Ogólnopolskich Zawodów Dzieci wśród chłopców. Dziewczynki zajęły 6. miejsce.

Na klasyfikację generalną składa się 5 zawodów rozgrywanych w pięciu miastach (Warszawa, Lubin, Tomaszów Maz., Zakopane, Sanok). Zawody finałowe wyłaniają reprezentację na Mistrzostwa Europy Dzieci w różnych kategoriach wiekowych /od 12 do 16 lat/, które odbywają się w Holandii. W tym roku Viking Race w Hereveen Polskę reprezentowało troje naszych zawodników.

W kategorii 12 lat Michał Kopacz w wieloboju zajął 5 miejsce, w 13-latkach Igor Masalski był 6, Joanna Hajduk w 16-latkach zajęła 12 miejsce w wieloboju. Ponadto w Mistrzostwach Polski juniorów młodszych  na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży odbywającej się w dniach 5-7 lutego 2016 r. w Sanoku J. Hajduk zdobyła pięć brązowych medali i jeden srebrny w drużynie razem z Klaudią Szymańską, która zajęła 5 miejsce w wieloboju.

W Mistrzostwach Polski Seniorów odbywających się w dniach 27-29 grudnia 2015 r. w Tomaszowie Maz. dużą niespodzianką było zajęcie 4 miejsca w biegu drużynowym UKS "3" Milanówek znacznie młodszych od konkurentek naszych zawodniczek dwóch juniorek młodszych J. Hajduk, K. Szymańskiej i młodziczki U. Chryciuk.

W Mistrzostwach Polski Młodzików odbywających się w dniach 30-31 stycznia 2016 r. w Warszawie Maciej Wolniewicz zajął 4 miejsce w wieloboju, Alicja Faderewska zajęła 11 miejsce.

W sezonie łyżwiarskim 2015/16 z wyjazdów na tor lodowy Warszawa "Stegny" korzystało około 60 uczniów z milanowskich szkół. Najlepsi zawodnicy brali udział w obozach sportowych i startach w Ogólnopolskich Zawodach Dzieci. Czołowe miejsca w Polsce zajmowali:

W kategorii 10 lat chłopców najlepszym zawodnikiem został Mateusz Śliwka, wygrywając wszystkie zawody. 3 miejsce w punktacji generalnej zajął Jan Kawa, 4 miejsce zajął Jakub Kawa, 8 był Rafał Skrzydlewski, 12 Łukasz Baranowski, 13 Tymoteusz Królak, 14 Krzysztof Jankowski. W kategorii 11 lat chłopców 5 miejsce zajął Grzegorz Skrzydlewski, w kategorii 12 lat 2 miejsce w punktacji generalnej zajął Michał Kopacz, Maciej Kwiecień był 5. W kategorii 13 lat zwyciężył Igor Masalski, wygrywając wszystkie zawody. W kategorii 14 lat Maciej Wolniewicz zajął 2 miejsce. W kategorii 10 lat dziewcząt 4 miejsce zajęła Lidia Sawicka, 12 miejsce Róża Uziak. Punkty w sztafetach zdobywały Lena i Nina Faderewskie, Kasia Sobczak, Natalia Napłoszek, Wiktoria Szustek, Maja Waszczuk. W kategorii 12 lat 6 miejsce zajęła Zuzanna Kawa, w kategorii 13 lat 4 miejsce zajęła Julia Uziak, w kategorii 14 lat Alicja Faderewska była 3, a Urszula Chryciuk zajęła 5 miejsce w kategorii 15 lat.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom p. Joannie Staszkiewicz i p. Arturowi Parchanowi osiągniętych sukcesów sportowych!