W miniony weekend odbywała  się w Zakopanem XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach zimowych Małopolska 2019. Rewelacyjnie spisali się na niej zawodnicy reprezentujący grodziski UKS Sparta i Milanowski UKS „3”.

W XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach zimowych MAŁOPOLSKA ‘2019, bierze udział ponad 1 600 uczestników z całego kraju,  w tym ok. 1 100 zawodników w 10 sportach: biathlon, curling, hokej na lodzie, koszykówka, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie (tor długi i krótki), narciarstwo alpejskie, narciarstwo klasyczne (biegi, skoki, kombinacja norweska), snowboard i saneczkarstwo.

Zawodnicy UKS „3” Milanówek zdobyli w sumie 17 medali.

• W kategorii junior młodszy Alicja Faderewska wywalczyła 2 złote medale na 3km, w biegu drużynowym, 4 brązowe na 100m, 1500m, w biegu masowym i wieloboju.
  • Julia Uziak w wieloboju zajęła 6 miejsce.
  • Klaudia Szymańska w kategorii junior w biegu drużynowym wywalczyła srebrny medal w wieloboju zajęła 9 miejsce.
  • W kategorii chłopców junior młodszy 3 złote medale zdobył Igor Masalski na 1000m, 1500m, w biegu drużynowym, oraz brąz na 500m. W wieloboju zajął 5 miejsce.
  • Michał Staszkiewicz wywalczył 5 medali 1 złoty w biegu drużynowym, 3 srebrne na 3km,5km, w biegu masowym i brązowy medal w wieloboju.

Świetne wyniki odnotowali też zawodnicy UKS Sparta z Grodziska Mazowieckiego.

Marta Dobrowolska zdobyła 6 medali:

• massstart złoto
  • bieg drużynowy złoto (drużyna Mazowsze)
  • 500m srebro
  • 1000m srebro
  • 3000m srebro
  • wielobój srebro

Mateusz Godlewski:

• bieg drużynowy brąz (drużyna Mazowsze II)
  • 5000m 4 miejsce

Warto zaznaczyć, że Marta Dobrowolska z UKS Sparta, oraz Alicja Faderewska i Igor Masalski z UKS „3” zakwalifikowała się na prestiżowe zawody dzieci Vikingrace w Holandii, uznawane są za mistrzostwa Europy dzieci i młodzieży.

Gratulujemy zawodnikom jak i ich trenerom!