Zapraszamy dzień po święcie Św. Patryka czyli 18.03.2019r o godz.19.00 do sali widowiskowej na "Eachtra - Celtycka Pozdróż" czyli spektakl, w którym muzyka, taniec, obraz i słowo wzajemnie się uzupełniają pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/Luty/festiwal.jpg

Jigowo Reelowy Marzec
Festiwal Świętego Patryka 2019
pod patronatem Ambasady Irlandii w Polsce
pod hasłem: Baw się jak w Irlandii
w mediach społecznościowych: #swPatryk

Premiera multimedialnego spektaklu pełnego muzyki i tańca, odbywa się 7 lutego 2010 r w Teatrze Muzycznym w Poznaniu i grana jest wraz z grupą Celtica.

Od października 2010 widowisko współytworzone jest z zespołem tańca irlandzkiego Ellorien. Widowisko łączy elementy kultur Irlandii, Szkocji, Walii i Bretanii, czaruje publiczność i zachęca ją do podróży wraz z artystami (eachtra [wymowa: achtra] oznacza w języku irlandzkim podróż).

Delikatne choreografie tańczone w baletkach, wraz z energetycznym stepem irlandzkim, naturalnie komponują się z krajobrazami z celtyckich krain, a recytowane fragmenty poezji przesiąknięte tradycją gaelickich i bretońskich bardów harmonijnie przeplatają się z dźwiękami skrzypiec, flażolteu, akordeonu, saksofonu, gitar i perkusji.
pliki/ckg/grafika/Artykuly/2019/styczen/Eachtra_2.jpg