Zapraszamy 24.04 o g.19.30 do Mediatekina koncert p.t. ”IREK GŁYK VIBES EXPRESSION” -promujący trzeci autorski wibrafonowy album Irka Głyka, któremu towarszyszyć będzie na na fortepianie Paweł Tomaszewski

Irek Głyk, prowadzący równolegle karierę jako perkusista i jako wibrafonista wraca do tego drugiego instrumentu w nowym, ciekawym projekcie.


Irek Głyk - ceniony wibrafonista i perkusista, kompozytor, aranżer. Studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej. Stypendysta słynnej bostońskiej Berklee College Of Music. Zdobywca wielu nagród na konkursach i festiwalach. Obecnie wydał swój trzeci autorski wibrafonowy album pt:”IREK GŁYK VIBES EXPRESSION”. Ponadto Irek Głyk jest cenionym muzykiem sesyjnym, który współpracował z czołowymi zespołami polskiego jazzu i rocka. Występował na scenach w Polsce i poza jej granicami (USA, Niemcy, Francja, Dania, Włochy, Czechy, Słowacja, Ukraina, Austria, Norwegia, Indonezja, Portugalia, Rumunia).

Paweł Tomaszewski  - pianista, kompozytor, producent muzyczny współpracujący z czołówką polskiej i światowej sceny muzycznej. Wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat wielu nagród na konkursach i festiwalach w Polsce i za granicą.