Zapraszamy na pierwszy w tym roku koncert w ramach cyklu Klasyka w Parku, 07.07.2019r o g.16.00 w Parku Skarbków koncert p.t.  „Wasowski z górnej półki”

Jest to propozycja dla miłośników talentu Jerzego Wasowskiego oraz dla wszystkich ceniących piękno polskiej piosenki. Składa się z czternastu zapomnianych lub mało znanych kompozycji Mistrza i jednego utworu, którego autorem słów był Jerzy Wasowski. Całość aranżacji jest utrzymana w stylistyce i harmonii jazzowej, czyli zgodna z pierwotnym zamysłem kompozytorskim. Co ciekawe, znaczna część tekstów piosenek nie jest autorstwa Jeremiego Przybory, z którym Jerzy Wasowski jest automatycznie kojarzony.

Wartością projektu samą w sobie jest popularyzacja najwyższej klasy muzyki rozrywkowej. Panuje słuszna opinia, że gdyby Wasowski urodził się w Stanach Zjednoczonych, byłby na świecie rozpoznawalny na równi z Gershwinem. Poszukiwanie i prezentacja wciąż nie do końca poznanej twórczości Mistrza jest obowiązkiem kolejnych muzycznych pokoleń Polaków, w tym tych najmłodszych.
Pomysłodawcą  i „twarzą”  projektu jest Piotr Zubek, który dobrał utwory przy nieocenionym wsparciu Moniki i Grzegorza Wasowskich. Za wszystkie aranżacje odpowiada „Robert de Niro polskiego jazzu” -  Bogdan Hołownia.

Podczas koncertu wystąpią:
Piotr Zubek - wokal
Bogdan Hołownia - fortepian
Wiesław Wysocki - saksofon, klarnet, flet
Michał Jaros - kontrabas

Wstęp wolny!