Tegoroczną Klasykę w Parku zamkniemy koncertem z najliczniejszą grupą muzyków, zapraszamy do parku Skarbków 25.08.2019r o g.16.00 na Koncert orkiestry Gedeon Richter, którą dowodzi Jerzy Wysocki.

Orkiestra została założona w 1974 roku jako Zakładowa Orkiestra Dęta Grodziskich Zakładów Farmaceutycznych "Polfa”. W sierpniu 2014 roku Orkiestra obchodziła jubileusz 40 –lecia istnienia.
Pierwszy koncert Orkiestry odbył się 28 kwietnia 1975 roku, od tego czasu, stanowi nieodłączny element życia kulturalnego miasta i gminy Grodzisk Mazowiecki.

Pierwszym dyrygentem Orkiestry był przez długie lata Leon Olszewski - doświadczony muzyk i kompozytor. Po nim batutę przejął Zdzisław Morawiecki.
W latach 1992 - 2013 roku zespół prowadził Wacław Karoń. W roku 2008 do Orkiestry dołączyła Hanna Chmielewska – artystka Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze oraz Operetki Warszawskiej, co przyczyniło się do poszerzenia i zmiany repertuaru Orkiestry, a także spowodowało że występy Orkiestry zaczęły się cieszyć większym zainteresowaniem.

Od stycznia 2014 r. dyrygentem Orkiestry został Jerzy Wysocki –puzonista - absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej, członek Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji Studio S -1 pod dyrekcją Andrzeja Trzaskowskiego, big bandu Wiesława Piergorólki, Big Warsaw Band, zespołu Asocjacja Hagaw, oraz innych formacji muzycznych. Wiele lat pracował też jako muzyk na amerykańskich i japońskich statkach pasażerskich.

Za całokształt pracy oraz swój wkład w życie kulturalne regionu, Orkiestra Grodziskich Zakładów Farmaceutycznych "Polfa" została nagrodzona w roku 1999 "Złotą Bogorią" nadawaną przez Kapitułę przy Urzędzie Miasta Grodzisk Maz. a w 2004 roku członkowie Orkiestry zostali uhonorowani złotymi i srebrnymi odznaczeniami Państwowego Związku Chórów i Orkiestr.

W czerwcu 2015 roku Orkiestra zdobyła II miejsce na IX Mazowieckim Festiw