W sobotę 1 października zapraszamy na pierwszy z 2 koncertów realizowanych w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Autorów ZAIKS. Usłyszymy kompozycje własne oraz standardy jazzowe w autorskich interpretacjach w wykonaniu młodych, ale już utytułowanych adeptów jazzu: Mateusz Kaszuba Trio. Początek koncertu o godz. 19.00 w Pałacyku Kasyno. Wstęp wolny.

Koncerty stanowić będą twórczy dialog między młodym pokoleniem muzyków jazzowych a Mistrzem – Włodkiem Pawlikiem, na którego recital zaprosimy 15 października.

Mateusz Kaszuba Trio w składzie:

Mateusz Kaszuba– fortepian
Jan Wierzbicki – kontrabas
Artur Małecki- perkusja.

Mateusz Kaszuba – pianista, kompozytor. Absolwent Wydziału Jazzu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, a także Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie. Obecnie jest studentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dr Piotra Wyleżoła. Laureat wielu prestiżowych konkursów rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej (m.in.: I. miejsce na 22. i 23. Bielskiej Zadymce Jazzowej, II. miejsce na Krokus Jazz Festival, nagrody specjalne na Jazz Juniors, I. miejsce na Tarnów Jazz Contest, II. miejsce na Młoda Nadzieja Jazzu Novum Jazz Festival, Grand Prix School & Jazz Festival, czy I. miejsce na konkursie festiwalu Złota Tarka).

Jan Wierzbicki – kontrabasista, gitarzysta basowy. Absolwent Wydziału Jazzu w Zespole S