Codziennie w mediach słyszymy o nowych szczegółach dotyczących firmy Amber Gold, wpisanej na listę ostrzeżeń publicznych KNF "Wykonywanie czynności bankowych", na pozycji nr 5. Na tej samej liście o 3 pozycje niżej znajduje się grodziska firma Pozabankowe Centrum Finansowe Sp. z o. o., reklamująca do dziś na swojej stronie internetowej lokaty oprocentowane 15% w skali roku.

Siedziba spółki Pozabankowe Centrum Finansowe Sp. z o.o. znajduje się w centrum Grodziska Mazowieckiego, na ulicy Sienkiewicza 25a, a oddziały ma w siedmiu innych miastach na terenie Polski. Centrum istnieje od 2004 roku i oprócz "lokat" na wysoki procent, oferuje pożyczki bez sprawdzania w BIK (Biurze Informacji Kredytowej) oraz renty hipoteczne.

O firmie tej w mediach zrobiło się głośno po zatrzymaniu przez policję mieszkańca Płocka, który przed siedzibą PCF wywiesił plakaty z listą ostrzeżeń KNF. Szerzej na ten temat można przeczytać w artykule Ostrzegał przed parabankiem - zatrzymała go policja.

Jak twierdzi Gazeta Wyborcza: Nie mają zezwolenia na czynności bankowe. Nie mają bankowych gwarancji, nie podlegają bankowemu nadzorowi. Poza tym, kiedy ktoś obiecuje 15 proc. zysku bez żadnego ryzyka - powinien włączyć się nam sygnał ostrzegawczy - tak o pozabankowym Centrum Finansowym mówią w Komisji Nadzoru Finansowego.

Piotr Wojtkowski - prezes zarządu PCF w jednym z artykułów opublikowanych w Gazecie Wyborczej 27 sierpnia 2012, wyjaśnia, że firma jest na liście ostrzeżeń KNF od pół roku i właściwie sam nie wie dlaczego. Twierdzi, że nikt go o tym nie uprzedzał. Twierdzi także, że po zamieszaniu z Amber Gold około miesiąc temu PCF wycofało się z pomysłu lokat.

Niestety, wbrew tym informacjom, do dziś na stronie internetowej PCF reklamowane są 12 miesięczne lokaty z oprocentowaniem 10,75% w skali roku i 36 miesięczne z oprocentowaniem 15% w skali roku. Możemy dowiedzieć się także, że "Twój kapitał jest bezpieczny - gwarantujemy 100% ochronę kapitału oraz wypłatę odsetek". Niestety, na tej stronie internetowej nie udało się nam znaleźć, na czym polega ta ochrona.

Pomimo zapewnień o wycofaniu się z oferty lokat w artykule opublikowanym 3 dni temu, dopiero dziś późnym popołudniem na szybach PCF przekreślono słowo "Lokata" i dodano naklęjkę "oferta wycofana", zostało tylko "na rok 10,75%". Na szyldach powyżej możemy jednak dalej wyczytać, że PCF oferuje lokaty.


Pełne listy ostrzeżeń publicznych KNF dostępne są na stronie: bip.knf.gov.pl

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: