Odcinek autostrady A2 Łódź – Warszawa, nie będzie objęty poborem opłat – zapowiedział resort infrastruktury. Poinformował o tym w miniony czwartek wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild.

- Mam dobrą wiadomość dla mieszkańców Warszawy, Łodzi i osób, które w przyszłości będą podróżować do Centralnego Portu Komunikacyjnego. Nie zamierzamy pobierać opłat za odcinek autostrady A2 miedzy Warszawą i Łodzią – poinformował w Sejmie Mikołaj Wild. - Traktujemy to jako inwestycję, odbieramy ją w podatkach, w CIT, korzystając z rozwoju naszej gospodarki.

Warto też zaznaczyć, że pod koniec ubiegłego roku drogowcy ogłosili przetargi na likwidację bramek pomiędzy Brwinowem i Pruszkowem i poszerzenie autostrady A2 z Warszawy do Łodzi. Rozbudowa obejmie cały odcinek autostrady A2 z Łodzi do Konotopy pod Warszawą.

Niestety 18 stycznia unieważniono pierwszy przetarg na likwidację bramek. Jak informuje GDDKiA, powodem unieważnienia było przekroczenie kosztorysu inwestorskiego.

Do przetargu na poszerzenia autostrady A2 do granic woj. mazowieckiego wpłynęło 5 ofert: Mosty Katowice (3,099 mln zł), Transprojekt Gdański (3,389 mln zł), TPF (4,596 mln zł) oraz Transporojekt Warszawa (3,729 mln zł), a także konsorcjum MPRB i MP-Mosty (3,936 mln zł).

Budżet inwestora opiewa na 3,517 mln zł. Oferty aktualnie są sprawdzane, a termin podpisania umowy z wykonawcą planowany jest na kwiecień br.

Polub nas na Facebook