Kolejna koncertowa odsłona cyklu "Gdzie są Gwiazdy z tamtych lat" tym razem 09.11.208r o godz.10.00 i 12.00 na scenie w sali widowiskowej gościć będziemy polska piosenkarka o niskiej, specyficznej barwie głosu czyli Elżbietę Igras z programem: "Nie byłam święta".

Elżbieta Igras zaczęła śpiewać jako amatorka już w szkole średniej. Potem studiowała filologię rosyjską na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Zadebiutowała z grupą Bezimienni w 1967 na Młodzieżowym Festiwalu Muzycznym, zdobywając Główną Nagrodę jako solistka oraz nagrodę specjalną audycji radiowej Popołudnie z młodością. W 1968 roku wystąpiła na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie otrzymała Brązowego Trubadura. Na III Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w 1969 w Kołobrzegu zdobyła „Złoty Pierścień” za interpretację piosenki Rodzinne pamiątki. W roku 1972 otrzymała wyróżnienie za debiut na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Współpracowała z Quorum, Portretami, Alibabkami, Partitą i Haliną Frąckowiak. W roku 1970 rozpoczęła karierę solową. W 1972 wystąpiła m.in. na International Festival des Variétés et Music-Halls w Rennes oraz "Coupe d'Europe Musicale" w Belgradzie, a także na międzynarodowym festiwalu w Libercu i Bukareszcie. Koncertowała kilkakrotnie w krajach d. ZSRR,w USA, RFN, Szwajcarii, Rumunii, występowała też dla Polonii amerykańskiej (USA, Kanada). Brała również udział w realizacji oratorium Zagrajcie nam dzisiaj, wszystkie srebrne dzwony (z librettem Ernesta Brylla i muzyką Katarzyny Gärtner).

Jest pomysłodawczynią i szefową Ogólnopolskiego Konkursu Piosenkarzy Amatorów MUFKA, od 2000 roku promującego młodych wokalistów.
 

Wstęp wolny!!

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasach kina od poniedziałku 29.10.2018r.

Jedna osoba po okazaniu Grodziskiej Karty Mieszkańca może odebrać maksymalnie 2 wejściówki

Kino Centrum Kultury