Wspólnie z właścicielem Willi Aida mamy przyjemność zaprosić Państwa na kolejny rok  koncertów w ramach cyklu Jazz w Aidzie. Tegorocznym koncertem inaugurującym będzie występ Warsaw Improvisers Orchestra pod batutą Raya Dickaty. Zapraszamy w sobotę 25 maja o godz. 18.00. Bilety w cenie 20 zł i 15 zł do nabycia w przedsprzedaży lub bezpośrednio przed koncertem.

Ogród Willi Aida, ul. Jarosława Iwaszkiewicza 7 (wejście od ul. Lilpopa).

Warsaw Improvisers Orchestra to zespół oddający się spontanicznemu tworzeniu muzyki opartej o zasady wolnej improwizacji – na wielką skalę. Projekt założył w 2012 r. saksofonista Ray Dickaty. Od czerwca 2014 r. WIO rezyduje w klubie Chmury na warszawskiej Pradze. W 2015 roku nagrania WIO ukazały się na kasecie wydanej przez amerykańską wytwórnię Astral Spirits (Joe McPhee, Survival Unit III, Rob Mazurek, Nate Wooley, Mike Majkowski, Ballister). Rok później Warsaw Improvisers Orchestra była headlinerem festiwalu Ad Libitum 2016. Na ten jeden koncert jej szeregi zasilił znakomity Phil Minton, który przyjął też rolę gościnnego dyrygenta. W 2017 roku orkiestra nagrała materiał w studio Polskiego Radia.

Do dziś w projekcie wzięło udział ponad sześćdziesięciu muzyków. Orkiestra umożliwia im granie w dużym improwizującym zespole, choć w trakcie występów formują się również mniejsze składy – duety, tercety, kwartety. Orkiestra jest otwarta na pracę z gościnnymi dyrygentami, którzy mają okazję wykorzystać ogrom możliwości o