8 grudnia o g. 16.00 odbędzie się koncert "Bem/Krajewski" w wykonaniu Marty Kuszakiewicz a to wszystko w ramach Koncertowej Mediateki.

MARTA KUSZAKIEWICZ - absolwentka Wydziału Piosenki Aktorskiej Średniej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Pierwsze kroki na scenie stawiała dzięki Arturowi Barcisiowi, który w tamtym czasie  uczył  ją aktorstwa. Swoje umiejętności szlifowała u takich artystów scen polskich jak Jacek Różański, Andrzej Ozga. Jest laureatką wielu nagród w konkursach piosenki tak zwanej „nieobojętnej”. Między innymi: I nagroda specjalna na "Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki lat 70-tych", I nagroda na "Studenckim Jarmarku Piosenki" w Warszawie, I nagroda Polskiego Radia "Mikrofon dla wszystkich".Wielokrotnie nagradzana w konkursach wokalnych w kraju i za granicą.

Wykonuje trudny i nietuzinkowy materiał muzyczny z wielką pasją, ekspresją i zaangażowaniem. W repertuarze artystki są znane i lubiane piosenki aktorskie: "BABĘ ZESŁAŁ BÓG" sł. i muz. Sławomira Wolskiego - z repertuaru Renaty Przemyk, "PORTUGALCZYK OSCULATI" Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory z "Kabaretu Starszych Panów", "ZABAWA PODMIEJSKA" Andrzeja Korzyńskiego i Jerzego Millera - z repertuaru Piotra Szczepanika, "BŁĘDNY RYCERZ" Włodzimierza Korcza i Wojciecha Młynarskiego - z repertuaru Michała Bajora, "KARUZELA Z MADONNAMI" Zygmunta Koniecznego i Mirona Białoszewskiego - z repertuaru Ewy Demarczyk i wiele innych. Piosenki w recitalu Marty Kuszakiewicz połączone są słowem poetyckim napisanym przez samą wykonawczynię.

Marta wychowała się w garderobach świata, jej rodzice oboje są muzykami. We krwi ma aktorstwo i muzykę. Jej wielkim sukcesem był recital emitowany na antenie  Polskiego Radia, również udział w radiowym i teatralnym spektaklu ”Damy i Huzary” wraz z Emilianem Kamińskim. W muzycznym