Zapraszamy 13.12 .2019r o g. 10.00 i 12.00do sali widowiskowej na zimowy koncert w wykonaniu Natalii Kovalenko - „Białe Święta – White Christmas”. Koncert odbędzie się w ramach cyklu "Gdzie są Gwiazdy z tamtych lat

Wszyscy słuchamy kolęd... W okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku rozbrzmiewa nimi cała Polska. Proponowany Państwu program jest muzyczną opowieścią o Zwiastowaniu i przyjściu na świat Syna Bożego a aranżacjom tak dobrze znanych kolęd i głosom Natalii i Aleksandra  towarzyszy znakomity akompaniament Andrzeja Płonczyńskiego.

Dopełnieniem koncertu będą wiersze i teksty literackie.  Elementem łączącym muzyczny projekt kolęd, jest wspólna fascynacja artystów w poszukiwaniu nowych brzmień, interpretacji znanych kolęd i emocjonalny przekaz, który towarzyszy zawsze artystom.   
W koncercie usłyszymy najpiękniejsze Polskie, Ukraińskie i światowe kolędy oraz pieśni świąteczne, towarzyszące nam w okresie od Świąt Bożego Narodzenia. Wśród nich znajdą się najstarsze polskie kompozycje jak „Anioł pasterzom mówił”, oraz m.in. „Wśród nocnej ciszy” „Trzej królowie” oraz kolędy Ukraińskie i światowe hity jak White Christmas.
W koncercie udział wezmą:  Natalia Kovalenko – sopran,    Aleksander Ładysz – bas i prowadzenie koncertu, oraz Andrzej Płonczyński  – fortepian

Natalia Kovalenko – sopran - jest absolwentką Akademii Muzycznej im. P. Czajkowskiego w Kijowie na Ukrainie. Pierwszą poważną nauczycielką śpiewu od 15 roku życia artystki była jedna z najwybitniejszych profesorów śpiewu na Ukrainie - Natalia Zacharczenko.

Akademię ukończyła z wyróżnieniem otrzymując dyplom śpiewu klasycznego oraz uprawnienia do nauczania śpiewu. Od kilku lat mieszka w Polsce, która stała się jej drugą Ojczyzną.