Według Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2011 roku, we wsi Boża Wola w gminie Baranów, zamieszkiwało 660 mieszkańców. Od niedawna ta mała społeczność cieszy się z paczkomatu. To inwestycja, którą mieszkańcy wsi zawdzięczają swojemu uporowi i zaangażowaniu.

Paczkomat ustawiono przy ul. 1-go Maja, przy sklepie spożywczym. Jak twierdzą mieszkańcy Bożej Woli, inicjatywa jest niezwykle potrzebna, bo do tej pory, musieli korzystać z urządzeń w Grodzisku Mazowieckim czy Bieniewicach. Na pomysł ustawienia paczkomatu na terenie wsi wpadł sołtys, Artur Szymaniak i jeden z radnych, wraz ze swymi żonami, a właściciel sklepu udostępnił swoją posesję.

Paczkomat to urządzenie, które kojarzy się z większymi miastami, bo to właśnie duże aglomeracje powodują, że przekazywanie przesyłek w taki sposób, opłaca się konkurencyjnemu dla Poczty Polskiej, operatorowi. Należy przyklasnąć inicjatywie, która z jednej strony ułatwi życie, a z drugiej, wprowadzi nowoczesne rozwiązania i to bez żadnych dodatkowych wydatków dla mieszkańców

Polub nas na Facebook