Jak przekazała nieoficjalnie Informacyjna Agencja Radiowa, Centralny Port Lotniczy ma powstać w Baranowie. Problem w tym, że władze gminy nic nie wiedzą o tym pomyśle i nie było to z nimi konsultowane.

- Nikt z nami tego nie konsultował, nie pytał, czy taka inwestycja jest wpisana w strategiczne dokumenty gminy – mówił nam zaskoczony Wójt Gminy Baranów Andrzej Kolek. - Jeśli by to miało zaistnieć, to by się to wiązało z wysiedleniami dużej liczby mieszkańców i z kłopatami dla pozostałych - dodał.

Sam pomysł nie jest nowy i wiele osób mówiło o budowie portu lotniczego, będącego alternatywą dla Okęcia już 7 lat temu. Rozważania tej lokalizacji powróciły ostatnio w dyskusjach na temat Centralnego Portu Lotniczego. Analizowano kilka lokalizacji znajdujących się między Łodzią a Warszawą. Wśród nich były jeszcze m.in. Babsk, Biała Rawska i Mszczonów. W ubiegłym tygodniu pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, Mikołaj Wild informował, że dokładna lokalizacja inwestycji zostanie podana do końca miesiąca. Mówił także, że jednym z podstawowych założeń jest integracja Warszawy i Łodzi. Z uzyskanych dziś informacji wynika, że wybór padł na Baranów. Zdaniem Radiowej Agencji Informacyjnej, informacja ta jest potwierdzona przez dwa wiarygodne źródła.

Polub nas na Facebook