CPK rozpoczyna kolejny etap pozyskiwania nieruchomości

Z początkiem września ruszyła nowa odsłona Programu Dobrowolnych Nabyć, który jest skierowany do właścicieli nieruchomości z terenu przyszłego lotniska. Spółka CPK ogłosiła kolejne korzyści dla wszystkich, którzy przystąpią do Programu.

Program Dobrowolnych Nabyć (PDN) to szyty na miarę program społeczny uwzględniający szereg korzyści dla wszystkich właścicieli nieruchomości z terenu przyszłego Portu Solidarność. Obejmuje obszar na pograniczu gmin Baranów, Teresin i Wiskitki. PDN funkcjonuje od grudnia 2020 r. i ma jeden cel: na możliwie wczesnym etapie pozyskać nieruchomości drogą dobrowolnych transakcji kupna lub sprzedaży.

Od 1 września spółka CPK oferuje dodatkowe korzyści dla wszystkich, którzy zdecydują się przystąpić do PDN Te korzyści to m.in.:

  • Indywidualny Opiekun – wsparcie dla mieszkańców na każdym etapie realizacji Programu,
  • Logistyka – kompleksowa organizacja i sfinansowanie przeprowadzki w nowe miejsce,
  • Obsługa prawna – przygotowanie dopasowanego procesu notarialnego, który będzie bezkosztowy dla każdego uczestnika Programu,
  • Pożytki – możliwość użytkowania nieruchomości także po transakcji sprzedaży – aż do rozpoczęcia prac budowalnych,
  • Doradca Zawodowy – sfinansowanie i zorganizowanie wsparcia rozwoju zawodowego lub przebranżowienia zainteresowanych uczestników Programu,
  • Gwarancja zatrudnienia – sfinansowanie szkoleń i kursów, które rozwiną umiejętności przydatne np. przy budowie i obsłudze lotniska,
  • Indywidualny Program Dobrowolnych Nabyć – znalezienie nowej nieruchomość w wybranym miejscu w Polsce i bezkosztowe zorganizowanie przeprowadzki.

Celem zmian jest przygotowanie oferty PDN uwzględniając indywidualne potrzeby każdego zainteresowanego uczestnika. To on będzie decydował, z których elementów skorzysta i w jakim momencie.  Korzyści obejmą również każdego, kto zgłosił się do PDN od grudnia ubiegłego roku do dzisiaj, czyli przed nową odsłoną Programu.

Zasadą PDN jest dobrowolność po obu stronach transakcji i transparentność procedury – przy jednoczesnym zagwarantowaniu poufności dotyczącej konkretnych informacji negocjacyjnych. Nikt więc nie dowie się o przebiegu rozmów i szczegółach transakcji. Wartość każdej nieruchomości jest określana przez niezależnych rzeczoznawców w oparciu o operaty szacunkowe.

PDN dotyczy obszaru położonego na zachód od Warszawy, między miastami Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki i Sochaczew. Teren ten ograniczają: od południa autostrada A2, od zachodu droga krajowa nr 50, od północy wieś Szymanów i rzeka Pisia, a od wschodu – rzeka Pisia Tuczna i miejscowość Baranów. Adresatami PDN są wszyscy właściciele, współwłaściciele i użytkownicy wieczyści nieruchomości z tego obszaru.

Wszystkie szczegóły są dostępne na stronie www.twojpdn.pl. Zapraszamy także do kontaktu na adres pdn@cpk.pl lub pod numer telefonu 539 188 404.

materiał zewnętrzny

Polub nas na Facebook