Debata społeczna dla mieszkańców gminy Baranów

O bieżących zagrożeniach, działaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, programie „Dzielnicowy bliżej nas” i związanej z nim aplikacji „Moja Komenda”, a także o stanie bezpieczeństwa i podejmowanych działaniach rozmawiali w piątek grodziscy policjanci z mieszkańcami gminy Baranów. Komendant Komisariatu Policji w Jaktorowie przedstawił najważniejsze zagrożenia na tym terenie, które wynikały ze zdarzeń w 2018 roku. Wszystkie spostrzeżenia przekazywane przez uczestników posłużą policjantom do jeszcze efektywniejszego planowania swoich zadań.

W ostatni piątek o godz. 16.00 w budynku OSP w Kaskach odbyła się debata społeczna pn.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu z mieszkańcami wziął udział Komendant Komisariatu Policji w Jaktorowie – kom. Bartosz Zając oraz dzielnicowy tego rejonu – asp. Sławomir Klucznik i policjantki grodziskiej komendy oraz wójt gminy Baranów- Waldemar Brzywczy i zainteresowani bezpieczeństwem mieszkańcy gminy.

Podczas debaty Komendant Komisariatu przedstawił prezentację dotyczącą stanu bezpieczeństwa na terenie gminy, jaki został odnotowany w 2018 roku. Zostało omówione również działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i informacje zgłaszane za jej pośrednictwem. Jednym z elementów spotkania było też zapoznanie z programem „Dzielnicowy bliżej nas” i aplikacją „Moja Komenda” oraz zadaniami dzielnicowych i policjantów poszczególnych pionów.

W czasie rozmowy na temat lokalnych zagrożeń uczestnicy zgłaszali miejsca, w których zauważają zagrożenia dla rowerzystów. Mieszkańcy byli zainteresowani działaniami profilaktycznymi dla dzieci i dorosłych. Policjanci zachęcali do współpracy z sąsiadami oraz informowali o metodach zapobiegania poszczególnym przestępstwom. Wszystkie wnioski i uwagi mieszkańców będą uwzględniane w toku codziennej służby policjantów.

Polub nas na Facebook