Na dniach mieliśmy poznać lokalizację i kierunek pasów startowych Centralnego Portu Komunikacyjnego. Niestety, słysząc wczorajszą wypowiedź Mikołaja Wilda, pełnomocnika rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, możemy chyba zapomnieć o tym terminie. Jest to kolejne przesunięcie tej daty, tym razem na 2020 rok.

- Gdzie będą przebiegać pasy, gdzie będzie terminal, tej decyzji nie możemy oczekiwać w tym roku ani w następnym jest to horyzont roku 2020 – mówił dziś reporterowi RMF FM Mikołaj Wild.

W chwili obecnej kolejne decyzje, w tym powołanie rady społecznej zostały wstrzymane. Dodatkowo spółka celowa mająca przygotować i zarządzać całym projektem nie została jeszcze zarejestrowana. Brakuje też rozporządzenia, które ma zawęzić obszar, na którym ma powstać lotnisko. Skutkuje to brakiem możliwości wykonania analizy środowiskowej i wskazania alternatywnych lokalizacji lotniska.

Kilkakrotnie na naszych stronach publikowaliśmy materiały z obietnicami dotyczącymi terminów poszczególnych etapów projektu CPK. Niestety jak na razie chyba żadna z tych obietnic nie została dotrzymana. Podobnie sprawa wygląda obecnie. Szkoda tylko, że najprawdopodobniej ludzie, których dalsze życie zależy od losów tej inwestycji, po raz kolejny zostali bez informacji i perspektywy na szybkie wyjaśnienie ich sytuacji.

Polub nas na Facebook