W ciągu ostatnich kilku dni policjant zajmujący się profilaktyką z grodziskiej komendy spotkał się z uczniami z Zespołu Szkół im. Ks. Jana Twardowskiego w Bożej Woli. Najmłodsi przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Starsze klasy dowiedziały się jak bezpiecznie korzystać z internetu oraz jakie zagrożenia wiążą się z używaniem środków odurzających w tym dopalaczy.

Podczas rozmowy z dziećmi policjant wyjaśnił na czym polega ostrożne zachowanie na drodze w domu, oraz szkole. Nie zabrakło też pokazu policyjnego wyposażenia i przedmiotów pomagających funkcjonariuszom w codziennej pracy. Dzieci, jak zawsze, chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Dzieliły się również swoimi doświadczeniami z różnych życiowych sytuacji. Szczególnym tematem było bezpieczeństwo na drodze.

Starsze klasy dowiedziały się jak bezpiecznie korzystać z internetu oraz jakie zagrożenia wiążą się z używaniem środków odurzających w tym dopalaczy.

Na zakończenie spotkań przed szkołą na najmłodszych czekał policyjny radiowóz, który mogły oglądać i posłuchać jego sygnałów. Była też okazja do zadawania policjantowi pytań na temat jego pracy i bezpieczeństwa.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Lekcja Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Szkole w Bożej Woli