Majówka w Brwinowie

Gmina Brwinów obchodzi rok 2016 jako Rok Wacława Kowalskiego. Słynny aktor był mieszkańcem Brwinowa przez ponad 30 lat. W długi majowy weekend przypada 100-lecie jego urodzin. Z tej okazji – zapraszamy do Brwinowa!

Wielką atrakcją będzie możliwość wejścia do zabytkowego pałacu, który gmina Brwinów kupiła pół roku temu od SGGW. Przygotowujemy się do renowacji tego zabytku. W poniedziałek będzie jedna z bardzo nielicznych (o ile nie jedyna!) okazja, by zobaczyć jego wnętrze w takim stanie, sprzed rozpoczęcia prac.

Rowerami szlakiem św. Floriana

Na „Rodzinną wycieczkę rowerową św. Floriana” zaprasza we wtorek 3 maja 2016 r. Stowarzyszenie Projekt Brwinów. Trasa poprowadzi do strażnic OSP w Brwinowie i Mosznie. Nowością w programie jest wizyta w PSP w Pruszkowie.

Wiosenna pogoda daje sygnał do rozpoczęcia sezonu rowerowego. Organizowana przez Stowarzyszenie Projekt Brwinów „Rodzinna wycieczka rowerowa św. Floriana”, połączona z odwiedzinami u strażaków, wejdzie już chyba na stałe do kalendarza imprez w gminie Brwinów. W czerwcu ubiegłego roku rowerzyści po raz pierwszy odwiedzili strażaków, nawiązując do postaci św. Floriana. Tym razem na trasie znajdują się nie tylko strażnice ochotniczych straży pożarnych w Mosznie i w Brwinowie, lecz także siedziba PSP w Pruszkowie. – Wycieczka nie jest rajdem, w którym liczą się prędkość i czas, ale trasa może się okazać zbyt długa dla dziecięcych rowerków – wyjaśnia prezes Stowarzyszenia Projekt Brwinów Waldemar Olczak. Do przejechania w tym roku jest ponad 19 km. Uczestnicy wycieczki będą jechać zwartą kolumną pod eskortą policji i straży miejskiej.

Zbiórka uczestników: 3 maja na Rynku w Brwinowie, godz. 15.00.

Polub nas na Facebook