W czwartek 14 maja 2015 r. poznaliśmy zwycięzców Pierwszego Testu z historii Gminy Baranów zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Baranowie i Wójta Gminy Baranów. Test zorganizowano w Filii Gminnej Biblioteki w Kaskach a na pytania odpowiadało trzydziestu uczestników w 10 grupach. Test składał się z 30 pytań - nie zawsze łatwych i obejmował przedział czasowy od roku 1383 do czasów współczesnych. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy historycznej o naszej gminie oraz możliwość przypomnienia sobie o wydarzeniach i ludziach ważnych lecz często zapominanych. Wśród zaproszonych gości znalazł się pan Tadeusz Murzyn współautor książki „Zarys Dziejów Gminy Baranów".

Tytuł Mistrza Wiedzy zdobyła drużyna reprezentująca sołtysów i rady sołeckie: pani Irena Skrzypczyńska, pan Stanisław Szlaga i pan Witold Jarzyna. Drugie miejsce zdobyła reprezentacja Urzędu Gminy w Baranowie: pani Karolina Kruk-Szymaniak, pani Wanda Wójtowicz i pan Michał Miastowski, na trzecim miejscu ex aequo zajęły dwie drużyny: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kask i Okolic pani Grażyna Tober, pani Anna Bodych, pani Halina Bodych oraz reprezentanci oświaty: pani Halina Krajewska, pani Alicja Polecka i pani Emilia Kamińska.

Jak powiedzieli zwycięscy najtrudniejszymi pytaniami w których popełnili błędy to pytania należące do kategorii najłatwiejszych, wręcz banalnych. Wszyscy uczestnicy testu zaprezentowali wyskoki poziom wiedzy o historii naszej gminy.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za uczestnictwo.

Polub nas na Facebook