Ostatnie 4 dni były czasem wytężonej pracy dla wszystkich policjantów. Szczególnie dużo zadań w okresie dnia Wszystkich Świętych mieli funkcjonariusze drogówki. Grodziscy policjanci dbali o bezpieczeństwo użytkowników dróg razem z funkcjonariuszami Straży Miejskich, Straży Pożarnej i Żandarmerii Wojskowej. Na szczęście na drogach naszego powiatu było dość bezpiecznie. Doszło do 2 wypadków, w których 2 osoby zostały ranne oraz do 6 kolizji. Policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących.

Akcja "Znicz 2013” trwała 4 dni. W tym czasie funkcjonariusze jak zawsze sprawdzali czy kierowcy poruszają się z bezpieczną prędkością, badali ich trzeźwość i kontrolowali również stan techniczny pojazdów. Wszystko po to, aby użytkownicy dróg bezpiecznie dotarli na groby bliskich i z nich wrócili. Mimo dość dużego natężenia ruchu, na drogach powiatu grodziskiego było dość bezpiecznie. W ciągu 4 dni doszło do 2 wypadków, w których 2 osoby zostały ranne oraz do 6 kolizji. Po kontroli stanu trzeźwości kierujących, policjanci zatrzymali 4 osoby, które kierowały swoimi pojazdami w stanie nietrzeźwości. Byli to 2 kierowcy i 2 rowerzyści.

Na terenie powiatu grodziskiego już po raz drugi w działania na głównych ciągach komunikacyjnych i drogach w okolicach cmentarzy włączyli się także druhowie z OSP w Baranowie. W dniach największego ruchu policjanci korzystali z ich wiatrakowca i z góry wyznaczali miejsca, w które należy skierować policyjne załogi. Policjanci i strażacy z wiatrakowca obserwowali ruch na autostradzie, drogach krajowych, a także ulicach prowadzących do 12 nekropolii.
Polub nas na Facebook