Wraz z końcem roku w życie weszła reorganizacja w Urzędzie Gminy w Baranowie. Miała ona przywrócić normalność po zmianach wprowadzonych przez poprzedniego wójta.

Zmiany organizacyjne w Urzędzie Gminy Baranów, zwłaszcza wprowadzenie stanowisk dyrektorskich, było jedną z przyczyn referendum za odwołaniem Wójta Gminy Waldemara Brzywczego. Wiele osób nie tylko bulwersowało powstanie nowych stanowisk, ale także ich obsada. Eksperymenty te, zamiast usprawnić pracę urzędu, doprowadziły do chaosu i konfliktu z Radą Gminy oraz do niezdrowej atmosfery wśród pracowników.

Zmiany były nieuniknione i trwały od kilku miesięcy. Doprowadziły do powstania nowego Regulaminu Organizacyjnego Urzędu pod koniec ubiegłego roku. – Zmiany te mają na celu uporządkować zasady i usprawnić pracę zarówno w samym urzędzie jak i w relacji urzędnik - mieszkaniec – mówiła nam Wójt Agata Trzop-Szczypiorska. – Przede wszystkim zlikwidowaliśmy stanowiska dyrektorów wydziałów. Uważam bowiem, że w przypadku tak małego urzędu, jakim jest Urząd Gminy w Baranowie, stanowiska te nie mają racji bytu.

W tym trudnym dla gminy okresie niezwykle ważne jest poczucie wspólnoty i współpraca. Życzymy, by zmiany wprowadzone przez nową wójt pozwoliły na przywrócenie współpracy pomiędzy władzami wykonawczymi, ustawodawczymi i mieszkańcami gminy.

 

Polub nas na Facebook