Punkt informacyjny CPK w Szymanowie zawieszony. Ruszają konsultacje indywidualne

Uruchomienie punktu konsultacyjnego w Szymanowie zostało tymczasowo wstrzymane - informuje spółka Centralny Port Komunikacyjny. Powodem tej decyzji był oburzający przebieg czwartkowego posiedzenia Rady Społecznej ds. CPK, podczas którego doszło do ataków na pracowników spółki. Jednocześnie ruszają indywidualne spotkania dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców.

Informacja o preferowanej lokalizacji Portu Solidarność została przekazana w środę 15 grudnia – w pierwszej kolejności mieszkańcom terenu inwestycji. Tego dnia przedstawiciele spółki CPK odwiedzili ok. pół tysiąca domów i przeprowadzili ponad sto rozmów z zainteresowanymi, docierając do każdego gospodarstwa leżącego na terenie tego obszaru .

W czwartek, 16 grudnia, na posiedzeniu Rady Społecznej ds. CPK kilkunastu ekspertów miało przedstawić (Radzie oraz władzom jednostek samorządu terytorialnego) szczegóły preferowanej lokalizacji wraz z odrzuconymi alternatywnymi wariantami. Niestety, organizatorzy utracili kontrolę, wprowadzając na spotkanie kilkadziesiąt osób, w tym działaczy spoza obszaru inwestycji, co uniemożliwiło prezentację, jak i merytoryczną dyskusję. Przedstawiciele CPK byli wyzywani, obrzuceni m.in. jajkami, a z kół ich samochodów spuszczono powietrze, co stanowiło zagrożenie dla zdrowia i życia.

W związku z zagrożeniem dla bezpieczeństwa pracowników, spółka podjęła decyzję o czasowym zawieszeniu punktu informacyjnego, który miał zacząć działać od jutra w Szymanowie. To właśnie tutaj eksperci CPK mieli udzielać odpowiedzi na pytania mieszkańców dotyczące m.in. preferowanej lokalizacji lotniska i przebiegu Programu Dobrowolnych Nabyć. Mimo tych nadzwyczajnych okoliczności spółka nie rezygnuje jednak z kontaktu z lokalną społecznością. Pod numerem infolinii +48 539 188 159 możliwe jest umówienie indywidualnych spotkań z ekspertami spółki.
O ewentualnych zmianach w trybie komunikacji (np. przywróceniu punktu informacyjnego) poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem. Informacje na temat preferowanej lokalizacji Portu Solidarność można uzyskać na stronie www.cpk.pl/pl/lokalizacja oraz mailowo pod adresem: lokalizacja@cpk.pl.

Materiał zewnętrzny

Polub nas na Facebook