Wczoraj przed 18.00 w Kaskach doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Kierująca hyundayem najechała na pieszego, który siedział na pasie ruchu. 65-letni mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł. Ustalane są dokładne okoliczności tego wypadku. Grodziscy policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność do wszystkich użytkowników dróg, a pieszym i rowerzystom przypominają o używaniu elementów odblaskowych, które poprawiają ich widoczność na drodze.

Grodziscy policjanci ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj przed 18.00 w Kaskach. Kierująca hyundayem, jadąca ulicą Królewską najechała na osobę, która w miejscu nieoświetlonym siedziała na jezdni. Obok mężczyzny na pasie ruchu leżał rower. 65-latek  z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Niestety, po kilku godzinach zmarł.

Grodziscy policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność do wszystkich użytkowników dróg  i przypominają o używaniu elementów odblaskowych. W godzinach wieczornych i nocnych piesi i rowerzyści muszą mieć świadomość, że bez świateł i odblasków nie są widoczni dla kierowców. Jak wynika z analiz, po zmroku, pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów! Kierujący pojazdem zyskuje w ten sposób czas na wykonanie dowolnego manewru: może zwolnić, wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

Bądźmy widoczni i dajmy się dostrzec kierowcom!

Polub nas na Facebook