Do niedawna gmina Baranów wydawała się strefą wolną od koronawirusa. Zmieniło się to radykalnie ostatnio. Na COVID i choroby współistniejące zmarł jeden z mieszkańców, zachorował komisarz, a teraz wirusem zagrożona jest szkoła w Golach.

Do tej pory na hybrydowy model nauczania przeszły w związku z zakażeniami dwie szkoły w Grodzisku. Wczoraj po godzinie 19.00 zgłoszono przypadek koronawirusa (potwierdzony testem) u jednego z rodziców dzieci ze szkoły i przedszkola.

Dyrektor Dorota Bełza, kontaktowała się w tej sprawie z Sanepidem, który poinformował, że działania co do dalszego funkcjonowania placówki podejmie dziś. Dyrektor nie pozostała jednak bezczynna i w nocy przeprowadzone zostało ozonowanie sal w szkole i przedszkolu, a o dalszych krokach będziemy informować na naszym portalu.

AKTUALIZACJA: 2 października w godzinach popołudniowych wpłynęła informacja o potwierdzonym koronawirusie u nauczycielki z przedszkola (grupa „Słoneczka”). Dyrekcja prowadzi rozmowy z Urzędem Gminy w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w przedszkolu oraz w wybranych klasach w szkole.

Polub nas na Facebook