Uczniowie Szkoły Podstawowej w Golach spotkali się dziś z policjantką grodziskiej komendy. Podczas spotkań z przedszkolakami, uczniami klas O-III i IV-VI funkcjonariuszka uczyła i przypominała zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w rozmowach, rozwiązywaniu zadań z filmu profilaktycznego, a także praktycznych zajęciach na drodze. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy dzisiejszych zajęć będą ostrożnymi pieszymi, rowerzystami i pasażerami pojazdów, a także przekażą swoją wiedzę dorosłym użytkownikom dróg.

Policjantka z grodziskiej komendy została dziś zaproszona do Szkoły Podstawowej w Golach na zajęcia z dziećmi na temat bezpiecznego korzystania z dróg. Pierwsze spotkanie odbyło się w przedszkolu. Jego celem było przekazanie najmłodszym, w najbardziej przystępny dla nich sposób, najważniejszych zasad ruchu drogowego. Przedszkolaki na specjalnie przygotowanym w sali przejściu uczyły się jak prawidłowo przejść przez ulicę, a także dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować samochodem. Wszystkie obiecywały być ostrożnymi pieszymi i pasażerami samochodów, a także przypominać te ważne zasady rodzicom.

Podczas drugiego spotkania uczniowie klas 0-III poznawali zasady bezpieczeństwa dla pieszych i pasażerów pojazdów razem z bohaterem filmu profilaktycznego- SpongeBobem. Policjantka wyjaśniała każdą przedstawioną w materiale sytuację na drodze, a dzieci szybko i prawidłowo odpowiadały na konkretne pytania. Uczniowie chętnie dzielili się też swoimi doświadczeniami w podobnych sytuacjach.

Trzecie spotkanie zostało zorganizowane przed budynkiem szkoły. Najstarsi uczniowie najpierw poznali zasady bezpieczeństwa dla rowerzystów. Na podstawie wyglądu 2 wybranych pojazdów, uczestnicy oceniali czy są one prawidłowo wyposażone. Okazało się, że nie każdy z nich przyjeżdża do szkoły rowerem zapewniającym im całkowite bezpieczeństwo. Uczniowie zobowiązali się uzupełnić wyposażenie i zadbać o swoje bezpieczeństwo. Następnie lekcja odbywała się na drodze. Policjantka przedstawiła uczniom najważniejsze obowiązki kierowcy i pasażerów i przypomniała zasady przewożenia dzieci w pojazdach. Wszyscy mieli też okazję sprawdzić czy przejeżdżające w okolicy szkoły osoby przestrzegają wymienionych przepisów. Ostatnim elementem były praktyczne zajęcia na przejściu dla pieszych. Teoria nie sprawiała uczniom żadnych problemów, ale w praktyce było różnie. Decyzja kiedy jest bezpieczny moment na przejście przez jezdnię nie była wcale taka łatwa.

Mamy nadzieję, że po takich lekcjach najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego pozostanie w pamięci świadomość, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od ich zachowania i że każdego dnia i w każdej sytuacji trzeba o nie dbać.
Polub nas na Facebook