Policjantki z grodziskiej komendy przeprowadziły wakacyjne spotkanie z dziećmi, które spędzają czas na półkoloniach w Szkole Podstawowej w Józefinie. W czasie rozwiązywania zagadek związanych z bezpieczeństwem, uczestnicy przypominali sobie i uczyli się zasad prawidłowych zachowań w rożnych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas letniego wypoczynku. Przekazywane rady dotyczyły bezpieczeństwa na drodze, w miejscu zamieszkania i podczas wyjazdów, a także zagrożeń w sieci. Uczniowie zostali również zaproszeni do aktywnego uczestnictwa w akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”.

Wśród wakacyjnych zajęć dla uczestników półkolonii w Szkole Podstawowej w Józefinie organizatorzy zaplanowali również spotkanie z policjantami. Głównym celem wczorajszej wizyty funkcjonariuszek było przypomnienie dzieciom zasad bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku.  W formie zagadek policjantki przekazywały najmłodszym szeroką wiedzę na temat właściwych zachowań podczas przemieszczania się po drogach, w czasie zabaw i pobytu w domu, a także poza nim. Szczególnym tematem było bezpieczeństwo nad wodą. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” uczestnicy otrzymali materiały informacyjne i zostali zaproszeni do udziału w konkursie filmowym.  

W czasie spotkania dzieci miały też okazję zapoznać się z policyjnym wyposażeniem służbowym i zadać funkcjonariuszkom wiele pytań z różnych dziedzin ich pracy. Oprócz policyjnych życzeń „bezpiecznych wakacji” każdy uczestnik wczorajszego spotkania otrzymał odblaskową opaskę, której używanie poprawi jego widoczność na drodze  podczas wakacyjnych pieszych lub rowerowych podróży. Dzieci zobowiązały się wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce, nie tylko w czasie wakacji.

Polub nas na Facebook