Radni województwa mazowieckiego podjęli uchwałę o przekazaniu 1,13 mln zł na przebudowę drogi prowadzącej do siedziby zespołu „Mazowsze” w Otrębusach. 

Na sesji Sejmiku Województwa Mazowieckiego, która odbyła się 30 stycznia 2018 r., radni podtrzymali propozycję Zarządu Województwa i wyrazili zgodę na przekazanie gminie Brwinów 1,13 mln zł dotacji na przebudowę ul. dr. M. Piaseckiego oraz fragmentów ul. Malinowej i Poziomki w Otrębusach. – Nasza pomoc ma na celu zmodernizowanie drogi, która prowadzi do naszej placówki kulturalnej, do zespołu pieśni i tańca „Mazowsze” i Matecznika. Samorząd postanowił przeznaczyć na ten cel określone środki i ta uchwała jest realizacją tego postanowienia – powiedział skarbnik województwa Marek Miesztalski.

Projekt obejmuje przebudowę jezdni wraz z budową:

  • chodnika na całej długości,
  • ścieżki rowerowej i ciągu pieszo-rowerowego od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 720 do bramy zabytkowego Pałacu Karolin,
  • 97 miejsc postojowych wzdłuż ul. Piaseckiego w rejonie Zespołu Szkół w Otrębusach,
  • 40 miejsc postojowych wzdłuż ul. Malinowej w rejonie Matecznika Mazowsze.

Odcinek objęty przebudową ma długość 0,626 km. Nowa droga będzie bezpieczniejsza dla wszystkich użytkowników ruchu – pieszych, rowerzystów i kierowców, którzy udają się zarówno do siedziby zespołu „Mazowsze”, jak też do Szkoły Podstawowej w Otrębusach.

Polub nas na Facebook