Sieć dróg rowerowych na terenie gminy Brwinów powiększy się wiosną o ścieżkę rowerową z Brwinowa do Grudowa oraz odcinek ścieżki wzdłuż ul. Kazimierzowskiej w Owczarni.

Gmina Brwinów realizuje projekt „Rozwój systemu dróg rowerowych w gminie Brwinów”. W ramach projektu są realizowane kolejne dwa zadania: budowa ścieżki rowerowej wzdłuż drogi gminnej z Brwinowa do Grudowa na odcinku od rowu RS-11 do skrzyżowania w Grudowie oraz budowa ścieżki rowerowej i ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Kazimierzowskiej w Owczarni na odcinku od granicy z Podkową Leśną do ul. Żółwińskiej.

Do Grudowa powstanie ścieżka rowerowa z betonu asfaltowego o długości ok. 818 m i szerokości 3 m. To zadanie jest częścią większego planu – jest już gotowy projekt kontynuacji inwestycji. Gmina Brwinów stara się o pozyskanie  kolejnych dofinansowań, aby móc w przyszłości połączyć Brwinów z Milanówkiem.

 W Owczarni powstanie ścieżka rowerowa i ciąg pieszo-rowerowy z betonu asfaltowego o łącznej długości ponad 200 m oraz chodnik z kostki betonowej o długości ok. 180 m.

Wykonawcą prac jest firma Rad-Mar z Domaniewka, która w przetargu przedstawiła najkorzystniejsze oferty: 687 800,00 zł (ścieżka do Grudowa) i 279 000,00 zł (ścieżka w Owczarni). Prace mają potrwać do połowy maja.

Projekt „Rozwój systemu dróg rowerowych w Gminie Brwinów” otrzymał dofinansowanie 4,8 mln zł ze środków UE – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020.

Polub nas na Facebook