Od 1 stycznia 2017 roku mieszkańcy Brwinowa i sąsiednich gmin mogą cieszyć się z nowej, znacznie rozbudowanej oferty komunikacji autobusowej. Linie autobusowe będą kursować łącznie przez tereny należące do 5 gmin i 3 powiatów.

Gmina Brwinów podjęła się takiego zadania z myślą o dogodnym podróżowaniu przez mieszkańców naszej rozległej gminy (która nie ma ciągłości terytorialnej), ale także przygotowując się do modernizacji torów – autobusy dowozić będą pasażerów m.in. do przystanku WKD Otrębusy oraz PKP Błonie.

Od 1 stycznia zostanie uruchomionych 10 linii komunikacji miejskiej, dzięki którym mieszkańcy gminy Brwinów będą mogli dojechać nie tylko do Owczarni, Żółwina i Pruszkowa, lecz także do Osiedla Słonecznego w Kaniach, Nadarzyna, Błonia i Podkowy Leśnej. Linie te będzie obsługiwać firma PKS Grodzisk Mazowiecki, która została wybrana w przetargu, a w swojej ofercie uwzględniła większość autobusów z rocznika 2016. Pojazdy zostaną wyposażone w klimatyzację, która będzie włączana w upalne dni, oraz w system GPS zapewniający kontrolę punktualności autobusów.

Autobusy brwinowskiej komunikacji miejskiej będą jeździć na trasach:

Zachęcamy do skorzystania z wirtualnej mapy przystanków.

Od 1 stycznia 2017 r. zaczną obowiązywać na tych liniach nowe rozkłady jazdy.

Mieszkańcy gminy, posiadający Brwinowską Kartę Mieszkańca, będą mogli skorzystać ze specjalnych zniżek: dorośli zapłacą za bilet jednorazowy normalny złotówkę, a dzieci, uczniowie szkół do 21 roku życia oraz studenci studiów dziennych do 26 roku życia pojadą autobusami za darmo.

Cennik biletów miesięcznych normalnych dla posiadaczy Brwinowskiej Karty Mieszkańca:

  • 32 zł – bilet uprawniający do przejazdów jedną linią
  • 43 zł – uprawniający do przejazdu dwiema liniami
  • 50 zł – bilet sieciowy

Cennik biletów dla osób nieposiadających Brwinowskiej Karty Mieszkańca:

  • 3 zł – bilet jednorazowy normalny
  • 96 zł – bilet uprawniający do przejazdów jedną linią
  • 130 zł – uprawniający do przejazdu dwiema liniami
  • 150 zł – bilet sieciowy
Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Brwinów integratorem lokalnej komunikacji