Wkrótce oficjalnie rozpocznie swoją działalność Gminne Centrum Integracji Mieszkańców (GCIM) zlokalizowane w samym centrum Brwinowa, na targowisku miejskim.

Wśród pawilonów stojących przy pasażu prowadzącym od Rynku w stronę ul. Armii Krajowej wyróżnia się jeden – wolno stojący. Gmina Brwinów postanowiła przeznaczyć go na cele społeczne.  Niewielki, ale przytulny lokal, umeblowany i wyposażony w podstawowe sprzęty biurowe, stwarza możliwość zorganizowania szkolenia lub warsztatu, spotkania grupy wsparcia czy koła zainteresowań. Będzie funkcjonować jako Gminne Centrum Integracji Mieszkańców.

Korzystać z niego mogą mieszkańcy gminy Brwinów, Milanówka i Podkowy Leśnej, którzy mają pomysł, a nie mają go gdzie zrealizować. GCIM może być udostępnione stowarzyszeniom, grupom czy pojedynczym osobom bez ponoszenia przez nich kosztów za wynajem i eksploatację, ale jest jeden warunek: prowadzone tam zajęcia muszą być nieodpłatne dla mieszkańców, czyli prowadzona działalność ma być całkowicie niekomercyjna.

Funkcję administratora GCIM pełni Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej w Brwinowie (ŚOPS). – Serdecznie zapraszamy do korzystania z tego miejsca i używania go do realizowania własnych projektów i pomysłów – mówi dyrektor ŚOPS Joanna Dzierzba. Koordynatorem GCIM jest pracownik socjalny ŚOPS Dorota Piasecka i to do niej należy przesłać e-mail w sprawie udostępnienia GCIM. Zapytanie o termin powinno zawierać dane kontaktowe nadawcy oraz krótki opis projektu/zamierzenia, które miałoby być realizowane w GCIM. Adres e-mail: d.piasecka@brwinow.pl lub ops@brwinow.pl.

 

Polub nas na Facebook