Już jutro piknik ekologiczny w parku miejskim w Brwinowie

W niedzielne popołudnie 30 maja w brwinowskim parku i ogrodzie botanicznym odbędzie się piknik ekologiczny. Wśród atrakcji przewidzianych w programie znajduje się zwiedzanie parku i ogrodu botanicznego, konkursy z nagrodami dla dzieci i pokaz treningu psów.

Piknik rozpocznie się o godzinie 14.00 przy bramie głównej parku od powitania gości i mieszkańców przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego. W dalszej części pikniku będzie można zwiedzić park i ogród z przewodnikiem. Dzieci będą miały szansę wziąć udział w konkursach plastycznych z nagrodami i w quizie przyrodniczym. Warto również zobaczyć pokaz tresury i treningu psów na wybiegu dla psów.

W programie:
14.00 – rozpoczęcie pikniku przy bramie parkowej
14.30 – zwiedzanie parku i ogrodu botanicznego z przewodnikiem
15.00 – konkurs plastyczny dla dzieci do lat 10 w ogrodzie botanicznym
15.30 – pokaz tresury i treningu psów na wybiegu dla psów
16.00 i 16.30 – zwiedzanie parku i ogrodu botanicznego z przewodnikiem
16.30 – konkurs plastyczny dla dzieci do lat 10 w ogrodzie botanicznym
17.00 – quiz przyrodniczy o roślinach i ekologii dla dzieci w ogrodzie botanicznym
18.00 – zakończenie pikniku

Na uczestników pikniku będzie czekać specjalnie przygotowana na tę okazję wystawa dotycząca roślinności występującej w parku, który przeszedł dużą metamorfozę. Rewitalizacja parku miejskiego im. 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej w Brwinowie rozpoczęła się w 2013 r. i przebiegała w kilku etapach. Efekty przemiany zielonego serca miasta przyciągają do parku nie tylko mieszkańców Brwinowa, lecz także gości spoza naszej gminy. Sam park i mieszczący się tuż obok niego klimatyczny ogród botaniczny są chętnie odwiedzanymi atrakcyjnymi miejscami wypoczynku i rekreacji. Ogród botaniczny ma charakter edukacyjny, ale można w nim też w spokoju poczytać ulubioną książkę lub prasę i zrelaksować się wśród bujnie rozrastającej się roślinności. Młodsze dzieci mogą tam skorzystać z placu zabaw, piaskownicy archeologicznej, hamaków, labiryntu i gier edukacyjnych.

Ogród i park warto odwiedzać regularnie, wypatrując zwierząt i nietuzinkowych roślin. A piknik ekologiczny to świetna okazja nie tylko do bliższego zapoznania się z tymi miejscami, lecz także do miłego spędzenia niedzielnego popołudnia.

Projekt pn. „Kolejny etap rewitalizacji parku miejskiego w Brwinowie – zagospodarowanie terenów zieleni” realizowany w latach 2018-2021 został dofinansowany na kwotę 2 140 229,65 zł (co stanowi 85% kosztów kwalifikowanych). Dotacja pochodzi ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020 (działanie 2.5) w ramach osi priorytetowej Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu.

Polub nas na Facebook