Rada Miejska w Brwinowie nadała tytuł Honorowego Obywatela Gminy Brwinów pani Marii Cybulskiej, która przez wiele lat z powodzeniem łączyła pracę lekarza z zaangażowaniem w sprawy samorządowe. Uroczyste wręczenie aktu nadania i pamiątkowego medalu odbyło się w pałacu w Brwinowie 19 stycznia 2023 r.

Przyznanie tytułu Honorowego Obywatela Gminy Brwinów pani Marii Cybulskiej zostało uchwalone przez radnych jednogłośnie, w uznaniu dla jej wieloletniego zaangażowania na rzecz mieszkańców gminy, co podkreślił prowadzący uroczystość wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Brwinowie Marek Winiarski. Mieszkająca w Brwinowie od 1968 r. doktor Cybulska była cenionym kardiologiem i pracowała zarówno w przychodniach w Brwinowie, jak też w szpitalu w Pruszkowie. Z myślą o potrzebach społecznych mieszkańców Brwinowa w 1998 r. przyjęła propozycję zgłoszenia jej kandydatury na radną do Rady Powiatu Pruszkowskiego i od tego czasu sprawowała ten mandat nieprzerwanie przez 20 lat. Mieszkańcy gminy Brwinów powierzali go jej przez pięć kolejnych kadencji, dając w ten sposób dowód swojego ogromnego zaufania. Tamte czasy wspominała też Elżbieta Smolińska, która przez 12 lat była starostą pruszkowskim i miała okazję współpracować z doktor Marią Cybulską w radzie. Potwierdzała, że jako radna dobrze reprezentowała interesy brwinowian i zgłaszała liczne wnioski dotyczące modernizacji dróg powiatowych na terenie gminy Brwinów.

Po wręczeniu aktu nadania obywatelstwa przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego oraz wiceprzewodniczącego Marka Winiarskiego głos zabrała Agnieszka Kuźmińska, członek obecnego Zarządu Powiatu Pruszkowskiego, która podczas uroczystości reprezentowała marszałka Adama Struzika. Pani Maria Cybulska została uhonorowana okolicznościowym medalem Pro Mazovia podkreślającym, że działalność radnej Cybulskiej i jej praca na rzecz gminy i powiatu przyczyniała się także do rozwoju województwa mazowieckiego.

Wieczór uświetnił występ śpiewaka Piotra Płuski, który zaprezentował piosenki z musicali, w których występował, m.in. z „Notre Dame de Paris”, „Les Miserables” i „Skrzypka na dachu”.  Wybrane utwory podkreślały charakter uroczystości, która odbyła się „w taki piękny wieczór”.
Wzruszona pani Maria Cybulska dziękowała wszystkim. – Mieszkam tu od ponad 50 lat i poznałam dużo ludzi, wśród moich przyjaciół był też Wacław Kowalski… Niezwykła to chwila, kiedy moje miasto przyznaje mi honorowe obywatelstwo – powiedziała w swoim wystąpieniu i jednocześnie dzieliła się refleksjami. – Praca w radzie dawała mi zadowolenie i satysfakcję. Zadawałam sobie jednak pytanie, czy moi mieszkańcy, moi wyborcy są ze mnie zadowoleni – mówiła. Jak podkreślił burmistrz Arkadiusz Kosiński, zarówno głosy uzyskiwane w kolejnych wyborach, jak też decyzja Rady Miejskiej oraz gratulacje składane jej tego wieczoru, są potwierdzeniem, że społeczność gminy Brwinów – i nie tylko gminy – wysoko ceni jej zaangażowanie.

Polub nas na Facebook