Sobotni wieczór, 6 sierpnia 2022 r., w Brwinowie rządził punkrock w najlepszym wykonaniu. To wszystko dzięki trzeciej już edycji festiwalu OFFkultura i zaproszonych gości.

Oprócz głównego nurtu, który jest spodziewany i oczekiwany przez mieszkańców, jeszcze tli się w narodzie ta iskierka starych, zbuntowanych punkrokowców. Przychodzi też młode pokolenie słuchać tej muzyki. Uważam, że właśnie dlatego powinni u nas zagrać. Dlatego zaprosiliśmy Moskwę i bardzo nam się podoba – mówiła nam Anna Sobczak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury OKej w Brwinowie.

Tym razem na placu u zbiegu ulic Piłsudskiego i Przejazd królował punkrock. Na początku na scenie pojawili się debiutujący dwa lata temu VQRV oraz reaktywowany pruszkowski Tynk. O godz. 20.00 swój koncert rozpoczęła gwiazda wieczoru, legenda polskiej muzyki punkrockowej, zespół Moskwa.

Od wielu lat Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie stara się przygotować ciekawą ofertę dla miłośników różnego rodzaju brzmienia. Brwinów jest jednym z nielicznych miejsc, gdzie na miejskich wydarzeniach bawić się mogą zarówno miłośnicy disco-polo, muzyki klasycznej, jazzu, jak i bardzo ostrego grania. Wielu artystów tworzy bardzo niszowe zespoły. – Zadaję sobie sprawę, że bardzo ryzykowne jest zapraszanie tego typu muzyki. Ludzie spodziewają się muzyki z głównego, tanecznego nurtu. Przyszło by wtedy kilka tysięcy ludzi, ale to nie jest nasz cel – mówiła nam Anna Sobczak.

Gratulujemy wyjątkowego koncertu, który przypomniał kilku osobom z naszej redakcji młode lata. Jednocześnie zapraszamy na najbliższy weekend na Dożynki gminne, gdzie gwiazdą wieczoru będzie zespół Golec uOrkiestra.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Odważny festiwal


To może Cię zainteresować: