27 marca 2021 r. miało miejsce długo wyczekiwane przez mieszkańców otwarcie ogrodu botanicznego. Nowa inwestycja przyciąga swoimi atrakcjami starszych i młodszych.

W ciepłe wczesnowiosenne popołudnie nastąpiło długo wyczekiwane przez wszystkich brwinowian otwarcie ogrodu botanicznego. Pierwszych gości powitał osobiście burmistrz Arkadiusz Kosiński, który krótko przedstawił ideę ogrodu botanicznego, polegającą na połączeniu funkcji edukacyjno-przyrodniczych z elementami zabawowymi dla dzieci. Pracownicy Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa, którzy byli zaangażowani na wszystkich etapach tej inwestycji, będą czuwać nad dalszym funkcjonowaniem ogrodu.

Mieszkańcy chętnie zwiedzali atrakcyjnie zaaranżowaną przestrzeń, czytali przygotowane na tę okazję broszury zawierające mapkę oraz rozmawiali z burmistrzem. Okazało się też, że atrakcje oferowane w ogrodzie są nie tylko świetne do zabawy czy odpoczynku, lecz także stanowią bardzo wdzięczne obiekty do zrobienia pamiątkowej fotografii. Wiklinowe i drewniane rzeźby były chętnie wykorzystywane jako tło do zdjęć.

Miejsce to jest również dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zamontowano tabliczki z napisami stworzonymi alfabetem Braille’a, aby osoby niewidome również mogły skorzystać z edukacyjnych walorów tego miejsca.

Brwinowski ogród botaniczny oferuje wiele możliwości ciekawego spędzenia czasu dla najmłodszych. Dzieci wraz z rodzicami mogą podziwiać wyszukane rośliny, a na tablicach edukacyjnych – obejrzeć jak kwiaty i drzewa wyglądają w poszczególnych fazach wzrostu i w różnych porach roku. Można odwiedzać plac zabaw, labirynt i korzystać z atrakcji strefy rekreacyjnej. Dużą popularnością cieszą się piaskownica archeologiczna, tor przeszkód i ścieżka bosych stóp.

W tym niezwykłym miejscu zaplanowana jest nie tylko możliwość podziwiania flory, lecz także i fauny. Domki dla owadów, budki lęgowe dla ptaków, a nawet domek dla nietoperzy – takie „wolne nieruchomości” czekają jeszcze na swoich nowych mieszkańców. Gdy wprowadzą się do nich zwierzęta, będzie można je tutaj spotkać.

Kiedy wiosna będzie już w pełnym rozkwicie, w niedzielę 9 maja,  w ogrodzie  botanicznym zaplanowany jest piknik ekologiczny – jeśli do tego czasu zostaną zniesione obostrzenia związane z pandemią.

W kwietniu ogród jest czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9 – 17, zaś od maja do końca października – do godz. 19. Serdecznie zapraszamy!

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Ogród botaniczny w Brwinowie już otwarty!