Brwinowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji rozstrzygnęło konkurs na projekt i imię maskotki. Uczniowie klas I-III szkół podstawowych z terenu gminy Brwinów wykazali się dużą pomysłowością.

Na konkurs wpłynęło 48 prac. Były to zarówno rysunki pokazujące projekt maskotki, jak i gotowe prototypy. Najwięcej prac przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej z Żółwina (dzięki czemu placówka otrzyma nagrodę Prezesa BPWiK w kwocie 500 zł), ale prace wpłynęły też ze szkół podstawowych nr 1 i nr 2 w Brwinowie, Szkoły Podstawowej w Otrębusach, Niepublicznej Szkoły Familia w Brwinowie oraz pozaregulaminowo – z Podkowy Leśnej.  
Laureatem pierwszego miejsca został uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Brwinowie – Nikodem Salamonik. Jego ośmiornica Brwinka od razu zwróciła uwagę jurorów. Jej długie ramiona kojarzyły się z rozgałęzioną siecią wodociągową i kanalizacyjną, a wykonanie projektu z materiałów z recyklingu (głównie z folii bąbelkowej imitującej przyssawki ośmiornicy) dodatkowo podkreśliło związek BPWiK z ochroną środowiska. Drugie miejsce zajął uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Brwinowie – Leon Popłoński. Jego Kapitan Brwinuś to kropelka wody w stroju superbohatera. Oryginalnie wykonana Rurka Wododziurka z długimi wodnymi „włosami” przyniosła nagrodę swojemu twórcy – uczeń Szkoły Podstawowej w Żółwinie Michał Wąsowski zdobył trzecie miejsce.

Komplet wyróżnień zdobyły dziewczęta: uczennica Niepublicznej Szkoły Podstawowej Familia Anna Kowalska, uczennica Szkoły Podstawowej w Żółwinie Alicja Stralak oraz uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Brwinowie – Hanna Nowak.

Oficjalne zakończenie konkursu ma odbyć się w Szkole Podstawowej w Żółwinie. Będzie to okazja do wręczenia laureatom i wyróżnionym nagród ufundowanych przez Burmistrza Gminy Brwinów i obejrzenia wystawy pomysłowych prac. Podziwiać będzie można nie tylko prace nagrodzone, ale też Oceanikę, Brwinowską Kropelkę, Wodo-pluszaczka i inne maskotki.

Polub nas na Facebook