Pieśni gospel w Brwinowie

Wielkanoc jest czasem radości i nadziei. Taki nastrój będą też budować pieśni chwały i uwielbienia, które w niedzielę 24 kwietnia w kościele św. Floriana w Brwinowie zaprezentuje zespół gospel „Z Potrzeby Serc”

O godz. 19, po wieczornej Mszy Świętej, wystąpi zespół gospel działający na co dzień przy duszpasterstwie akademickim w kościele św. Anny w Warszawie. „Z Potrzeby Serc” istnieje już od ponad 15 lat, jednak skład zespołu nieustannie się odmładza. Obecnie tworzy go grupa kilkunastu śpiewających młodych osób i kilkuosobowa sekcja instrumentalna. Brwinowianie będą mogli rozpoznać wśród wykonawców znajomą twarz –  pomysłodawcy i współorganizatora koncertu, który postanowił zaprezentować „Z Potrzeby Serc” w swoim kościele parafialnym.  Zespół posiada w repertuarze zarówno znane pieśni gospel, jak również utwory całkowicie autorskie oraz pieśni uwielbieniowe. 

O profesjonalizmie grupy świadczą wspólne występy z wybitnymi polskimi wokalistkami jazzowymi, m.in. z Natalią Niemen, Ewą Urygą czy Beatą Bednarz, a także współpraca z doświadczonymi  i cenionymi muzykami z zagranicy. Grupa dała już wiele koncertów w Polsce. Zajęła pierwsze miejsce i zdobyła Bursztynową Różę na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gospel Camp Meeting w Osieku, a także czterokrotnie z powodzeniem reprezentowała Polskę na międzynarodowym festiwalu Bottroper Gospelnacht w Niemczech. 
 

Polub nas na Facebook