Weź udział w konkursie „Obrazy z życiem”

Szkoła Podstawowa nr 1 w Brwinowie organizuje konkurs dla uczniów klas 5-8 z całego województwa mazowieckiego. Uczestnicy będą musieli odtworzyć jak najdokładniej  obraz znanego malarza z udziałem scenografii i aktorów.

Brwinowska Jedynka organizuje niezwykły konkurs. „Obrazy z życiem” mają pobudzić kreatywność i rozwijać wyobraźnię uczniów szkół podstawowych z terenu województwa mazowieckiego. Placówki mogą zgłaszać uczestników z klas 5-8, którzy będą musieli odtworzyć jedno z dzieł znanego malarza. Tematyka obrazów musi być ściśle związana ze wsią, a konkretnie wpisywać się w temat „Praca jako najważniejszy element życia na wsi”. Obraz ma przedstawiać scenę rodzajową pokazującą życie na wsi, w tym minimum jedną osobę wykonującą pracę związaną z rolnictwem. Uczniowie mają za zadanie odtworzyć wierną kopię obrazu – z udziałem aktorów i charakteryzacji na tle własnoręcznie wykonanej scenografii. Prace przy tworzeniu inscenizacji i efekt końcowy trzeba sfotografować.

Szkoła, która zdecyduje się na wzięcie udziału w konkursie, musi przesłać zgłoszenie zawierające niezbędne dokumenty do 24 kwietnia 2023 r. Na podstawie zgłoszeń organizator dokona wyboru 6 najlepszych prezentacji i zaprosi ich autorów do Brwinowa, gdzie 12 maja odbędzie się finał konkursu. Prace oceniane będą pod względem wierności odtworzenia obrazu – szczegółów, zgodności barw i odcieni, liczba osób zaangażowanych w projekt (od 5 do maksymalnie 10), stopnia samodzielności wykonania scenografii. Inscenizacja na żywo może mieć maksymalnie wymiary 5 metrów na 3 metry, należy pamiętać również, że prezentacja ma mieć formę statyczną bez udziału form aktorskich. Należy przygotować również opis przedstawianego dzieła, który zostanie zaprezentowany podczas finału.

Konkurs został objęty został patronatem Burmistrza Gminy Brwinów oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Więcej informacji udzielą koordynatorki konkursu ze Szkoły Podstawowej nr 1 – Bogumiła Niemirowska (niemirowska2@poczta.onet.pl, 501-247-873) lub Ewa Bukowska (ewaopi@wp.pl, 694-706-236).

Do pobrania: Regulamin i załączniki

 

Polub nas na Facebook