Remont głównych dróg w mieście jest ważny dla każdego mieszkańca. Jednak chyba żaden inny remont nie sprawił tyle radości co remont ul. Pszczelińskiej w Brwinowie. Z okazji zakończenia prac mieszkańcy postanowili… pobzykać.

Do niedawna Brwinów słynął z fatalnego stanu ulic. Większością głównych dróg strach było jechać samochodem osobowym. Ten stan zmienił się nie do poznania dzięki staraniom obecnego Burmistrza Arkadiusza Kosińskiego. Co prawda najważniejsze i najgorsze drogi na terenie gminy zarządzane były przez marszałka i starostę, ale dzięki staraniom obecnych władz udało się je praktycznie wszystkie wyremontować, w ciągu niespełna dwóch kadencji.

Ostatnim straszącym odcinkiem drogi w Brwinowie była ul. Pszczelińska – droga wojewódzka nr 720 – na odcinku od ul. Pedagogicznej w Brwinowie do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 719 w Otrębusach. To z okazji zakończenia jej remontu Stowarzyszenie Projekt Brwinów we współpracy z Urzędem Gminy, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Brwinowie, Krajową Radą Izb Rolniczych, Pasieką Hodowlaną Krajowej Rady Izb Rolniczych, Centrum Doradztwa Rolniczego, Ochotniczą Strażą Pożarną w Brwinowie, Strażą Miejską w Brwinowie i spółką Eko-Bud, w minioną niedzielę zorganizowało Święto Ulicy Pszczelińskiej pn. "Wielkie Bzykanie na Pszczelinie".

Święto ulicy zgromadziło wielu gości, którzy tłumnie całymi rodzinami przychodzili zobaczyć to intrygujące wydarzenie. Były liczne gry i zabawy dla najmłodszych. Każdy mógł zobaczyć jak żyją i produkują miód pszczoły, oraz spróbować różnych gatunków miodów. Nie zabrakło spektakularnych pokazów strażackich, a dzięki uprzejmości Policji najmłodsi mogli zasiąść za kierownicą radiowozu i uczyć się zasad bezpieczeństwa w miasteczku rowerowym. Imprezie towarzyszył „Piknik Wieprzowy”, sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego ,na którym każdy mógł zjeść zupełnie za darmo przepyszne kiełbasy, karkówkę czy schab przyrządzony z grilla. Imprezę kończyła wielka potańcówka na całej ulicy.

Organizatorom gratulujemy oryginalnego pomysłu i podobnie jak wielu kierowców cieszymy się z ważnej, wyremontowanej drogi.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Wielkie Bzykanie na Pszczelinie