W czwartek 28 marca 2019 r. burmistrz Arkadiusz Kosiński podpisał z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego umowę o dofinansowanie unijne na zakup 7 samoobsługowych stacji napraw rowerów.

Gmina Brwinów złożyła wniosek o dofinansowanie za pośrednictwem LGD „Zielone Sąsiedztwo”. Przyznana kwota 31 tys. zł pozwoli na zakup i montaż 7 samoobsługowych stacji naprawy rowerów, które staną na terenie czterech gminnych szkół (SP nr 1 przy ul. Piłsudskiego i ZSO przy ul. Żwirowej w Brwinowie, SP w Otrębusach oraz SP w Żółwinie), a także w Parku Miejskim w Brwinowie, w rejonie WKD Kanie Helenowskie i przy ścieżce rowerowej z Brwinowa do Parzniewa.

Rowerzyści chętnie korzystają z możliwości, jakie daje stacja napraw: można samodzielnie napompować koła czy dokręcić śruby.  Na wyposażeniu stacji jest zestaw kluczy oraz pompka, którą można napompować koła nie tylko rowerowe, ale też wózka dziecięcego czy inwalidzkiego.

Gmina Brwinów otrzymała dofinansowanie na dostawę i montaż 7 samoobsługowych stacji naprawy rowerów w wysokości 31 tys. zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polub nas na Facebook