Już wkrótce, dzięki blisko półmilionowej unijnej dotacji, w gminie Brwinów powstaną trasa spacerowa i ścieżka rowerowa, łączące Brwinów i Parzniew. Ponadto w ramach projektu odnowiony zostanie pomnik żołnierzy poległych w bitwie pod Brwinowem oraz zostaną zorganizowane wydarzenia kulturalne upamiętniające 75 rocznicę tej walki. Dziś umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowki oraz władze Gminy Brwinów – burmistrz Arkadiusz Kosiński oraz skarbnik Gminy Elżbieta Dolota.

Gmina Brwinów w powiecie pruszkowskim stawia na rozwój turystyki. Zachętą do odwiedzenia regionu będzie nowa oferta, która powstanie dzięki unijnej dotacji w ramach RPO WM 2007-2013.

Półmilionowa dotacja zostanie przeznaczona na budowę trasy spacerowej i ścieżki rowerowej na odcinku od Brwinowa do Parzniewa. Trasa o długości 1,8 km będzie oświetlona, a ścieżki rowerowe i szlak do nordic walking odpowiednio oznaczone. Na całej jej długości pojawią się również tablice informacyjne na temat bitwy pod Brwinowem na polach parzniewskich oraz walorów przyrodniczych obszarów chronionego krajobrazu doliny rzeki Zimna Woda i łąk parzniewskich. Na nowej trasie pojawią się dwa miejsca do wypoczynku i rekreacji – z urządzeniami outdoorfitness, służącymi do ćwiczeń na świeżym powietrzu przeznaczonymi także dla osób niepełnosprawnych oraz plac zabaw dla dzieci. W ramach projektu w Brwinowie powstanie również wiata rowerowa.

Ponadto wyremontowany zostanie pomnik poświęcony żołnierzom poległym w bitwie pod Brwinowem i zorganizowane zostaną wydarzenia kulturalne upamiętniające 75-lecie bitwy pod Brwinowem. Na mieszkańców i turystów czekać będzie wystawa historyczna oraz rekonstrukcja przebiegu bitwy pod Brwinowem na polach parzniewskich. Dodatkowo wydany zostanie film pt. „Brwinowski wrzesień 1939”.

Tytuł projektu: Pola Parzniewskie – szlak historyczno - przyrodniczy
Całkowita wartość projektu: 1 799 241,50 zł
Kwota dofinansowania: 499 440,37 zł
Beneficjent: Gmina Brwinów
Działanie: 6.2 Turystyka

 

Polub nas na Facebook