Środa w powiecie pruszkowskim a konkretnie w gminie Brwinów była dniem wytężonej pracy dla policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego pruszkowskiej jednostki. W tym dniu doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego na autostradzie A2 w kierunku Poznania.

Zderzenie dotyczyło  trzech pojazdów ciężarowych na autostradzie A2 w kierunku Poznania, na wysokości zjazdu na MOP Brwinów.

Kilka minut przed godziną 7.00  Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie otrzymała zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego z udziałem kilku pojazdów ciężarowych na autostradzie A2 w kierunku Poznania, na wysokości zjazdu na MOP Brwinów.

Policjanci na  miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący pojazdem ciężarowym m-ki Man, jadący za pojazdem m-ki Daf nie zachował należytej ostrożności, nie dostosował prędkości do warunków  panujących na drodze oraz nie zachował bezpiecznego odstępu od znajdującego się przed nim pojazdu ciężarowego, w wyniku czego, doprowadził do zderzenia z pojazdem ciężarowym m-ki Daf, a ten z kolei z pojazdem jadącym przed nim m-ki Scania.

Z uwagi na czynności wykonywane na miejscu zdarzenia autostrada A2 była zablokowana na czas prowadzenia działań ratunkowych oraz wykonywanie czynności przez służby obecne na miejscu zdarzenia.

APELUJEMY do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zasad bezpieczeństwa i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Pamiętajmy, że kierujący pojazdami podczas włączania się do ruchu, zmianie pasa ruchu oraz kierunku jazdy muszą zachować szczególną ostrożność, a także za każdym razem spoglądać w lusterka wsteczne.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Zachowaj rozwagę i trzeźwy umysł na drodze!