Zapraszamy na Otwarte Ogrody

Już w najbliższy piątek w Brwinowie startują Otwarte Ogrody!

Program tegorocznego wydarzenia:

 • Piątek, 18 czerwca
  • Wystawa fotografii | wernisaż
   Wystawa prezentuje prace uczestników warsztatów prowadzonych przez Marka Zdrzyłowskiego.
   Galeria OK / Ośrodek Kultury OKej / Wilsona 2, Brwinów / 18.00_19.30
 • Sobota, 19 czerwca
  • Podwórko bajkowych przygód
   Bajki i opowieści, zabawy z bajkostworami oraz tworzenie książeczek przestrzennych – w ten bajkowy świat zabierze dzieci Michał Malinowski z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.
   Park przy Toeplitzówce / Wiejska 1, Otrębusy / 12.00_13.00
  • W oczekiwaniu – tęsknota w czasie pandemii
   Stowarzyszenie Aktywnych Rodziców, Nauczycieli, Absolwentów „SARNA” zaprasza na festiwal prac twórców dziedzin wszelakich i wszystkich, którym w sercu gra.
   spotkania / kulinarne z jajkiem na wynos / artystyczne Koło Sztuki i Ludwinówka / muzyczne 15.30 Dominika i Eliza znów razem w klimacie Caroboo i nie tylko oraz 16.30 Ewa Gaworska i przyjaciele poetycko i muzycznie...
   Stowarzyszenie SARNA / Park Miejski / Brwinów / 14.00_18.00
  • Zielono mi warsztaty i koncert na trawie
   Do ogrodu zapraszają Anna Łukawska-Adamczyk i Adam Adamczyk wraz z przyjaciółmi – mieszkańcami i sympatykami Koszajca. Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą kocy i koszy piknikowych / 15.30 plecenie wianków z Aliną Pyrak
   / 17.00 Koncert na trawie, utwory m.in. Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty i Wojciecha Młynarskiego zaśpiewa Izabela Szafrańska. Towarzyszyć jej będą Przemysław Zalewski (pianino) i Przemysław Skałuba (klarnet, saksofony).
   Ogród w Koszajcu / koszajec 33 / 15.30_18.00
  • Aux Champs-Elysées koncert
   W klimat paryskich uliczek przeniosą nas piosenki francuskie i o Francji w wykonaniu Magdaleny Gulbickiej, Moniki Haber i Michała Habera.
   Ogród sióstr Rayzacher / Pszczelińska 1, Brwinów / 18.00
  • Łauma i ukulele, czyli jak udobruchać boga
   spektakl teatralny oraz wystawa plenerowa „Panteon bogów słowiańskich” autorstwa uczestników projektu edukacyjno-kulturalnego.
   Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021” oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
   Park przy Toeplitzówce / Wiejska 1, Otrębusy / 19.00
 • Niedziela, 20 czerwca
  • Czarodziejski flet fragmenty opery W.A. Mozarta
   Królowa Nocy – Anna Terlecka, Pamina – Magdalena Freino, Tamino – Daniel Oleksy, Papageno – Michał Piskor, Papagena – Dominika Szewczyk, Sarastro – Paweł Czekała, Geniusz - Joanna Drabik, fortepian – Wioletta Łukaszewska.
   Ogród państwa Wernerów / Słoneczna 3, Brwinów / 13.00
  • Rodzinny piknik w stylu amerykańskim
   15.00_17.00 Mecze Baseball i american Football, możliwość poznania dwóch najbardziej amerykańskich dyscyplin sportowych z trenerem Kadr Narodowych i promotorem gry w baseball (zapewniony niezbędny profesjonalny sprzęt).
   Stoisko Biblioteki Publicznej im. Wacława Wernera / konkursy literackie z nagrodami, punkt bookcrossingu, przegląd literatury amerykańskiej ze zbiorów biblioteki, czytanie komiksów na trawie, kącik kreatywny dla dzieci.
   18.00 tańce country na dechach z wodzirejem / 19.00 tańce z zespołem Alabama Band / Podczas pikniku dostępne Food Trucki oraz mile widziane stroje rodem z „Bonanzy”
   Ośrodek Kultury OKej / Park przed pałacem Wierusz-Kowalskich / Brwinów / 15.00_20.00

ZAPRASZAMY!

Polub nas na Facebook