14. czerwca 2015, przed dworcem PKP zebrani mieszkańcy i goście mogli uczestniczyć w obchodach Jubileuszu Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. Oprócz uroczystości i odsłonięcia pomnika kolejarza zebrani mogli delektować się przeróżnymi produktami na największym jak do tej pory Międzynarodowym Jarmarku Produktów Regionalnych, uczestniczyć w Paradzie Historycznej oraz przysłuchać się występom folklorystycznym i koncertowi Andrzeja Cierniewskiego.

Uroczystości rozpoczęły się barwną Parady Historycznej młodzieży z grodziskich szkół, mieszkańców oraz zaproszonych gości z zaprzyjaźnionych gmin zagranicznych z Austrii, Francji, Litwy i Ukrainy. Paradę zakończyła występy uczniów szkół w różnych strojach historycznych. Po części oficjalnej, na której byli wicepremier Janusz Piechociński, parlamentarzyści oraz kolejarze zaangażowani w modernizację stacji kolejowej w Grodzisku Mazowieckim, odsłonięto Pomnik Kolejarza. Pomnik ten ma przypominać o wadze kolei w rozwoju Grodziska.

Święto kolei stało się okazją do zwiedzenia świeżo wyremontowanego dworca i przejścia wyczekiwanym przez wielu przejściem podziemnym.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: 170-lecie Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej


To może Cię zainteresować: