W ostatnich dniach 4 jeże po kuracji leczniczej trafiły na wolność. Jeżyki zostały przywiezione przez grodziski Ekopatrol i wypuszczone przez dyrekcję szkoły w Adamowiźnie do pobliskiego lasu.

Akcja była zorganizowana we współpracy z organizacjami samorządowymi Jeżurkowo Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt i Pola i Michał w podróży

Jeże uratowane po kolizjach i wyleczone po chorobach trafiły do grodziskich lasów.W najbliższych tygodniach planowane są kolejne aktywności wspierające populację jeży.


Informacja o Fundacjach:

Fundacja Primum / Jeżurkowo

Nasz maleńki ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt działa od marca 2011, kiedy otrzymaliśmy zezwolenie Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, na jego prowadzenie. Co prawda nasze życie z jeżami splotło się już nieco wcześniej… ale od tego dnia zaistnieliśmy formalnie na liście ośrodków.

Każdy jeż, który trafia do Jeżurkowa,  spędza jakiś czas w szpitaliku – czasami wystarcza sama obserwacja, czasami proces leczenia trwa jakiś czas.  Następnie wyleczony jeż trafia do zagrody zewnętrznej, żeby przypomnieć sobie, albo się nauczyć całkiem od nowa, jak żyć w dziczy. W zagrodzie zewnętrznej jeże żyją w kontrolowanej wolności. Nie mają kontaktu z ludźmi, żyją własnym jeżowym życiem. Od pełnej wolności zagroda różni się tylko tym, że codziennie pojawia się jedzenie, a jeże mają przygotowane miejsca do wypoczynku i spania.

Kolejnym krokiem jest uwolnienie pensjonariusza – jeż udaje się „na swoje” … a my całkowicie tracimy z nim kontakt.

Fundacja w Podróży

To grodziska podróżująca rodzina, która z perspektywy dzieci poznaje świat. Pola i Michał są ambasadorami kilku zagrożonych gatunków (m.in. orangutanów, niedźwiedzi księżycowych czy łuskowców) współpracując z organizacjami w Azji i Afryce.

W drodze do szkoły czasami widzieliśmy rozjechane jeże na drodze i zastanawialiśmy się jak możemy im pomóc …

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: 4 uratowane jeże trafiły do lasu